Bránami košickej ZOO prešlo tohto roku viac ako 200-tisíc ľudí

KošiceZaujímavosti

Návštevníkov lákajú viaceré atrakcie.

Košická zoologická záhrada privítala od začiatku roka viac ako 200-tisíc návštevníkov.

„Z hľadiska návštevnosti patria k najlepším prázdninové mesiace, ale tiež máj a jún s početnými školskými výletmi. Za tieto štyri mesiace košickú zoo navštívilo viac ako 160-tisíc návštevníkov,“ povedala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu zoo Eva Malešová.

Lákadlom pre záujemcov sú popri zvieratách vo veľkom areáli aj rôzne zážitkové programy. Tradične veľký záujem bol o prímestské tábory, ktoré počas siedmich turnusov navštevovalo takmer 250 detí školského veku.

Foto
Pre deti sú pripravené viaceré aktivity / facebook.com/ZooKosice

Záujem je aj o Noc v zoo, pričom táto atrakcia je v júni určená školám a počas prázdnin prioritne rodičom s deťmi. Nocľah pre nich je zabezpečený v dvojmiestnych drevených stanoch, v blízkosti stanového tábora je kryté ohnisko. Tento zážitkový program ponúkala zoo dvakrát týždenne a absolvovalo ho viac ako 250 účastníkov.

„Ak si predstavíte, že stanový tábor má kapacitu 28 postelí a nie vždy bolo ideálne počasie, výsledok je úžasný. Na tomto konštatovaní je ešte príjemnejšie, že k nám prichádzajú opakovane ľudia z celého Slovenska, ale aj spoza hraníc,“ doplnila Malešová.

Košická zoo je podľa nej prvou zo slovenských a českých záhrad, ktorá zaviedla túto ponuku.

V programe nadchádzajúcich podujatí v areáli s exotickými zvieratami bude patriť 10. ročník Behu v zoo, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. septembra, a o deň neskôr 11. ročník Veľkého festivalu maskotov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre