Brankári Crows zničili Šaľu na sedmičkách, Ľoch s Urbanom vyťažili z pozitívnej karmy

KošiceŠport

Košickí hádzanári si počas týždňa vylepšili karmu ušľachtilým činom v podobe darovania krvi a v sobotňajšom extraligovom súboji proti Šali sa im to vrátilo pozitívnym spôsobom. So siedmimi gólmi boli najlepšími strelcami zápasu práve tí, ktorí boli ochotní darovať najcennejšiu tekutinu – Tomáš Urban a Erik Ľoch.

Foto
Erik Ľoch v gólovom výskoku / KOŠICE ONLINE

Pivot Ľoch to mal pritom poriadne náročné a väčšinu súbojov na šestke zvádzal s Andrejom Petrom, robustným hráčom s bohatou reprezentačnou minulosťou.

„Andrej má silu i výšku a presadzuje sa proti nemu naozaj ťažko. Musím preto chytať skôr spodné lopty. V útoku to ešte ako tak ide, ale ubrániť ho je umenie,“ pousmial sa autor siedmich gólov tímu Crows.

Aj vďaka jeho streleckej dispozícii vyhrali „vrany“ 30:25, no väčšinu stretnutia bol gólový rozdiel veľmi tesný.

„Takýto zápas sme aj čakali. Už v Šali sa nám hralo ťažko a aj tentoraz nás poriadne potrápili. Mali sme veľa technických chýb, boli tam zbytočné straty a nešla nám streľba z diaľky. Našťastie sme to však zvládli a máme cenné, vydreté body,“ odfúkol si košický pivot, ktorý upozornil na ešte jeden dôležitý faktor: „Neviem či sme vôbec dostali gól zo sedmičky. V porovnaní so zápasom v Považskej Bystrici nás brankári podržali výrazne viac a to je super. Ak skombinujeme útok s obranou a brankármi, tak budú výsledky jednoznačnejšie.“

Naznačená bilancia brankárov Mateja Vernarského a Henricha Müllera sa nedá nazvať inak ako parádna. Z piatich trestných hodov neinkasovali ani jediný gól!

„Ich brankári nás zničili na sedmičke. Premárnili sme päť trestných hodov a tieto góly nám chýbali,“ zareagoval na netradičnú úspešnosť košických gólmanov brankár Šale Michal Konečný. On sám pritom dokázal v druhom polčase zneškodniť dva trestné hody Patrika Hruščáka. „Podarilo sa a som za to rád. My sme však tých sedmičiek zahodili oveľa viac a to nás stálo body. Nehrali sme zle, ale mrzieť nás musia technické chyby a spomínané trestné hody.“

Brankár Šale sa však do štatistík zápasu nezapísal iba úspešnými zákrokmi, ale v druhom polčase strelil aj osemnásty gól svojho tímu. Po zneškodnenej strele využil prázdnu bránku Crows a skóroval strelou cez celé ihrisko.

„Gól potešil, ale mrzí ma, že nepomohol k zisku bodov,“ zdôraznil Michal Konečný.

Galéria k článku

Podľa bosnianskej spojky „vrán“ Derviša Birdahiča bolo najdôležitejšie vrátiť sa po poslednej prehre v Považskej Bystrici späť na víťaznú cestu.

„Nebol to ľahký zápas a cítili sme ešte únavu z Považskej Bystrice. V druhom polčase sme však ukázali, že sme lepší tím a hráme doma. Pomohol nám aj brankár,“ zhodnotil triumf o päť gólov Birdahič.

Návrat do košickej zostavy absolvoval po menšom zranení krídelník Tomáš Urban. Zdravotnú prestávku využil na cestu do Nemecka a v prvej chvíli to preto vyzeralo na jeho avizovaný odchod do zahraničia.

„Išlo o vyšetrenie mojich zranení. Okrem toho som sa v Nemecku stretol so svojim manažérom a bol to teda taký pracovný výlet,“ objasnil T. Urban. „Mal som nejaké ponuky, ale tie som zatiaľ odmietol a s prezidentom Fabišíkom sme sa dohodli na zotrvaní v Košiciach. Stále je to však otvorené a ak príde zaujímavá ponuka, tak môžem odísť.“

So skúseným krídelníkom by tak mali Crows počítať aj v rámci intenzívneho predsviatočného obdobia. V ňom ich čaká pohárový súboj v Považskej Bystrici, ale aj extraligové stretnutia v Topoľčanoch a doma proti Bratislave.

„Plán je jasný. V lige získať štyri body a v pohári si vybojovať postup na Final Four v Bardejove. Verím, že sa nám to podarí a užijeme si tak pohodové sviatky,“ dodal pivot Erik Ľoch.

Košice Crows - HKM Šaľa 30:25 (16:14)

Najviac gólov: Urban 7/1, Ľoch 7, Hruščák 5/2, Hriňák 4 - Michniewicz, Bogár po 6, Prokop 5. Rozhodovali: Oťapka, Zubo, vylúčení: 5:8, 7 m hody: 5/3 - 5/0, 260 divákov

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre