Brannobezpečnostný výbor chce riešiť zrušenie tímu Kuciak

SlovenskoSpravodajstvo

Musí to však navrhnúť Lučanský.

Členovia brannobezpečnostného parlamentného výboru sa na najbližšom stretnutí, ktoré sa uskutoční vo štvrtok (14.11.), chcú zaoberať témou rozpustenia vyšetrovacieho tímu Kuciak. Stane sa tak len v tom prípade, ak to navrhne policajný prezident Milan Lučanský, ktorý by sa mal zúčastniť stretnutia. Ľubomír Galko žiada Hrnka, aby Lučanský a ministerka vnútra Denisa Saková poslancom výboru vysvetlili dôvody rozpustenia vyšetrovacieho tímu vrážd investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tento tím v samotnom vyšetrovaní oboch vrážd dosiahol podľa Galka mimoriadne výsledky, ale zároveň narazil aj na ďalšie dôkazy a indície o spáchaní ďalších závažných trestných činov.

Foto
Denisa Saková a Milan Lučanský / TASR

„Normálne by bolo, keby sa schopnosti a skúsenosti tohto tímu využili na vyšetrovanie týchto podozrení. Namiesto toho sme sa dozvedeli, že ho policajný prezident zrušil. Nepáči sa mi to, chcem vedieť prečo. Bol rozpustený tím, ktorý dokázal účinne bojovať proti mafii a ja chcem vedieť prečo a kto ho nahradí,“ uviedol Galko.

Hrnko argumentuje tým, že Galko má viacero príležitostí, aby sa Sakovej na to opýtal: „Či už priamo otázkou, ona mu ako poslancovi musí odpovedať, alebo interpeláciou či inak. V princípe ide o kompetenciu policajného prezidenta. Ak to navrhne do programu, tak to bude schválené. Ja s tým nemám problém. Každopádne si myslím, že toto sú akcie pána Galka, ktorými si chce naháňať PR a ja som ten posledný, ktorý by mu ho robil,“ uzavrel Hrnko.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre