Brezno zasiahla silná smršť, poškodila aj miestnu faru

SlovenskoSpravodajstvo

Priechod Zadné Halny – Mýto pod Ďumbierom je uzavretý.

V pondelok (8.7.) večer sa Breznom a okolím prehnala silná búrka, ktorá lámala stromy, poškodila strechy a rozbíjala okná na domoch. Podľa primátora Brezna Tomáša Abela išlo 15 minút, kedy padali krúpy, aké si nepamätá. Banskobystrická regionálna správa ciest (BBRSC) preto informovala, že priechod Zadné Halny – Mýto pod Ďumbierom bude do utorka (9.7.) uzavretý.

„Mestská polícia už monitoruje škody po búrke. Naši dobrovoľní aj štátni hasiči a Technické služby Brezno odstránia polámané stromy a časť škôd. Porozbíjalo viaceré okná na domoch, tiež dve okná na mestskom úrade, sú poškodené mnohé autá. Pomáhame so strechami domov, avšak techniku máme obmedzenú, aj čo sa týka plachiet na zakrývanie striech,“ uviedol primátor.

Foto
Priechod Zadné Halny – Mýto pod Ďumbierom je uzavretý / Banskobystrická regionálna správa ciest

BBRSC tiež vyzvala obyvateľov, aby jej nahlásil mimoriadne situácie na komunikáciách I., II. a III. triedy, na ktorých krajskí cestári vykonávajú údržbu.

„Sme v kontakte s primátorom Brezna a sme pripravení pomôcť aj v meste, ak bude treba. Aktuálne naši zamestnanci monitorujú zverené komunikácie,“ vyjadrila sa BBRSC.

Silná prietrž mračien značne poškodila aj evanjelickú faru.

„Na fare krúpy rozbili väčšinu okien na troch svetlíkoch, tri okná na kostole a jeden okenný rám. Voda zničila omietky na schodisku na fare. Zničené sú tiež stromy a komplet celá úroda ovocia a zeleniny,“ uivedla Evanjelická cirkev augsburského vyznania (ECAV) Brezno.

 

Zdroj: TASR

Komentáre