Briškárová sa naladila na Manchester domácim triumfom, pred ME stihne podporiť hokejistov

KošiceŠport

Športová hala na Palackého ulici v Košiciach privítala v priebehu dvoch mesiacov druhý medzinárodný turnaj v taekwonde. Po Ilyo Cupe sa tentoraz v rámci Cassovia Open predstavilo vyše 200 športovcov zo 16-tich klubov z piatich krajín.

Foto
Gabriela Briškárová počas finálového zápasu proti ukrajinskej súperke / KOŠICE ONLINE

„V podstate to bol prvý postkovidový turnaj s pestrejšou medzinárodnou účasťou a bez akýchkoľvek obmedzení,“ rozhovoril sa organizátor turnaja Mário Švec z klubu Koryo Slávia UPJŠ Košice, ktorého potešila predovšetkým účasť ukrajinskej výpravy. „Je to také memento pre  všetkých našich športovcov. Ukázali chuť a odhodlanie pokračovať vo svojom úsilí aj napriek všeobecne známym problémom. V tomto smere je cenný postoj slovenskej asociácie i našich klubov, ktoré im vychádzajú v ústrety a pomáhajú výstrojom či voľným štartovným.“

Na ukrajinskú súperku narazila aj naša najlepšia taekwondistka Gabriela Briškárová. V semifinálovom súboji zdolala Maďarku Žofiu Debreczéniovú a vo finále Ukrajinku Bogdanu Čornu.

„Dva zápasy na domácom turnaji som mala niekedy naposledy v kadetskej kategórii. Potešilo ma to a mám dobrý pocit aj zo samotných zápasov. Tie mali totiž hladší priebeh a víťazstvá nad zahraničnými súperkami sú vždy cenné,“ poznamenala členka košického klubu Koryo.

V porovnaní s predošlým súbojom proti Čornej na Ilyo Cupe išlo tentoraz o oveľa jednoznačnejší duel a Briškárová nepovolila súperke ani bod.

„Tentoraz som si dávala pozor na body, ktoré mi nakopala predtým. Vyzerá to tak, že som sa z prvého duelu poučila. Najväčším problémom bolo paradoxne to, že moje zápasy boli na programe ráno a vypadla som tak z procesu prípravy detičiek, ktoré vediem ako trénerka. Z toho som mala väčší stres, ako zo svojich zápasov,“ pousmiala sa slovenská reprezentantka, ktorá v klube vypomáha aj ako trénerka mládeže. V rámci Cassovia Open tak mala povinností vyše hlavy. „Ja svojim deťom vždy verím, pretože sú šikovné. Najviac ma teší, že si to užívajú, pretože to je hlavné. Nebáť sa zápasu, ale tešiť sa na to. Pre niektoré detičky išlo o prvý turnaj v živote.“

Galéria k článku

Medzi dvomi košickými turnajmi stihla Gabika absolvovať aj medzinárodný turnaj vo švédskom Štokholme. Po prvom víťaznom zápase podľahla v boji o medailu súperke z Chorvátska.

„Bojovalo sa mi tam veľmi ťažko. V prvom zápase nepadol žiadny bod a nerozhodlo sa ani v zlatom kole. Napokon sme si teda odzápasili celé štvrté kolo a rozhodol dotyk na vestu v posledných sekundách. Bolo to teda tesné. V druhom súboji som súperku poznala a jej štýl zápasenia je pre mňa veľmi nepríjemný. Bola silová a často išla do klinču. Stálo to veľa síl a presne takýto štýl nemám rada. Prehra ma nahnevala, pretože viem, že na ňu výkonnostne mám. Zároveň som však videla, že toto je moja slabina a na tom musím popracovať,“ zhodnotila Briškárová svoje švédske vystúpenie. Okrem súťaže si užila aj prehliadku mesta, ktorú účastníkom zaplatili organizátori. „Štokholm bol na prvého mája plný slnka a turistov. Môžem povedať, že to bolo jedno z najkrajších miest, ktoré som navštívila.“

Škandináviu si opätovne užije už zajtra. Spoločne s priateľom sa totiž chystajú podporiť slovenských hokejistov počas ich úvodného duelu majstrovstiev sveta v Helsinkách.

„Pôjde o takú bleskovú návštevu Fínska. Chceme podporiť našich a snáď aj načerpať pozitívnu motiváciu. Verím, že chlapci vyhrajú nad Francúzmi a budem sa tak môcť presunúť do Manchestru v dobrej nálade,“ pousmiala sa Gabika, ktorú čakajú v spomínanom anglickom meste blížiace sa majstrovstvá Európy. Zo Slovenska tam spoločne s ňou vycestujú aj oddielový kolega Miroslav Frgolec a Jakub Haburaj zo Sniny.

„Bude tam celá európska špička vrátane olympijských víťazov a medailistov. Chceme si porovnať sily a zistiť, kde sa momentálne nachádzame. Nemáme medailové ambície, ale ceniť sa bude každý víťazný zápas,“ naznačil ambície malej slovenskej výpravy Mário Švec. Podľa Gabriely Briškárovej bude podstatné podať výkony na hranici aktuálnych možností. „Či už vyhrám, alebo prehrám, podstatné bude podať výkon, s ktorým budem spokojná. “

Foto

Komentáre