Buď šťastný a šír šťastie ďalej

SlovenskoVašimi očami

Aj toto by mohlo byť motto dnešného dňa, ktorý má prívlastok Deň šťastia, a to dokonca medzinárodne. Symbolika, čo poviete. V čase, keď sa všetci potrebujeme spamätať z okolností, ktoré sa okolo nás dejú, nám svet ponúka trošku šťastia aspoň takouto formou.

Na to, aby sme boli šťastní, nemusíme naozaj chodiť ďaleko. Keďže je dnes aj tak väčšina z nás doma (verím, že aj vy #ostavatedomasradiomkosice), ak chceme byť šťastnejší a pokojnejší, stačí nám dlhšie si pospať, dobre si zacvičiť, uvariť chutné jedlo, bláznivo si tancovať po byte, vybehnúť na krátku prechádzku so psím kamošom či urobiť dobrý skutok. Aj keď si to možno sami nechceme priznať (a mnohí práve teraz asi nesúhlasne krútia hlavou), šťastie nie je založené na peniazoch.

Koniec-koncov, vidíme to aj v tejto neľahkej aktuálnej situácii – sme šťastní, že môžeme byť o čosi viac doma s rodinou, sme šťastní za všetko, čo sme doteraz brali ako samozrejmosť. Tešíme sa predovšetkým z maličkostí, ktoré  nás v týchto dňoch ohurujú, prekvapujú a bavia. Tlieskame zdravotníkom, policajtom, záchranárom i vojakom, ktorí sa v týchto dňoch o nás starajú (ešte šťastie, že sú tu pre nás), prežívame čas s našimi blízkymi a venujeme sa sami sebe. To všetko je šťastie...

Foto
Ilustračná fotografia / Pixabay

Čo z toho teda vyplýva? Asi iba jedno – ŠŤASTIE SA NEDÁ KÚPIŤ.

V týchto dňoch sa nám otvárajú nové možnosti, ako sa pozrieť na svet. Niektorí svetoví odborníci totiž tvrdia, že my ľudia sa stále viac zameriavame na materiálne veci, a pritom sa zabúdame tešiť z každodenných maličkostí. A dovolím si tvrdiť, že majú veľkú pravdu. Veď cieľom každého z nás je byť šťastný – no bez zdravia, psychickej pohody a tých správnych ľudí okolo seba to sotva môžeme nazvať šťastím.

Tak sa skúsme tieto dni spoločne zamyslieť, ako by sme Deň šťastia oslavovali počas „normálnych“ dní a či vôbec...

 

BAŠA

 

Komentáre