Budúci zubári vyškolili Košičanov o správnych návykoch ústnej hygieny

KošiceZaujímavosti

Okrem iného odpovedali na viaceré otázky.

Študenti zubného lekárstva počas 11 dní v 20 slovenských mestách zorganizovali takzvanú roadshow s cieľom inštruovať širokú verejnosť o správnych návykoch ústnej hygieny. Pri príležitosti Európskeho dňa ústneho zdravia ju dnes zavŕšili pri Urbanovej veži v Košiciach.

„Študenti zubného lekárstva, hlavne z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach, budú ľudí učiť ako sa správne starať o svoje zuby, ako správne držať kefku, akú techniku čistenia používať, aké správne pomôcky používať v ústnej hygiene. Dokážu odpovedať na otázky, ktoré vás zaujímajú, napríklad aj z oblasti bielenia zubov, parodontitídy a iných,“ povedala pre Rádio Košice národná koordinátorka Slovenského spolku študentov zubného lekárstva pre prevenciu Bianka Felegiová.

Foto
Študenti zubného lekárstva zorganizovali takzvanú roadshow / LF UPJŠ

Inštruktáž je podľa Felegiovej vhodná pre mladých i starších a rovnako aj pre deti:

„Ľudia si neuvedomujú, že zubný kaz je bakteriálne ochorenie, ktoré vedia sami ovplyvniť správnym čistením alebo správnou technikou čistenia zubov, preto vyzývame ľudí, aby sa to s nami prišli naučiť. Tieto informácie poskytujeme úplne zadarmo na uliciach. Ľudia sú za to veľakrát vďační a odnášajú si aj cenné darčeky.“

Jedenásty ročník zorganizovali vo veľkom štýle. V minulosti sa im hranicu 10-tisíc vyškolených nepodarilo pokoriť. Dúfajú, že sa tak stane tento rok práve v metropole východu. Minulý rok vyškolili po celom Slovensku 9400 ľudí.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre