Budúcnosť EYOF v Košiciach je stále neistá. Zástupcovia mesta absolvujú ďalšie rokovanie

KošiceSpravodajstvo

Vyjednávací tím bude diskutovať s predstaviteľmi Slovenského olympijského a športového výboru.

Nad organizáciou Európskeho festivalu mládeže EYOF, ktorý by sa mal v metropole východu uskutočniť v roku 2021, stále visí otáznik. Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček preto premiérovi Petrovi Pellegrinimu adresoval list, v ktorom okrem iného požiadal o stretnutie spolu s vyjednávacím tímom v zložení námestníčky Lucie Gurbáľovej a predsedu komisie športu a aktívneho oddychu Ladislava Lörinca.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Mesto Košice sa napokon dočkalo odpovede. „Bol nám doručený email z Kancelárie podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu. Dovolili si nás pozvať spolu s predsedom komisie športu Ladislavom Lörincom, poslancom Jánom Jakubovom a námestníčkou Luciou Gurbáľovou na rokovanie ohľadom organizácie EYOF,“ informoval dnes (15.3.) Polaček.

Rokovanie sa uskutoční v pondelok 18. marca o 16.00 hod. v priestoroch sídla Slovenského olympijského a športového výboru, a to za účasti vyjednávacieho tímu mesta Košice a predstaviteľov daného výboru. „Je to súčasť uznesenia, ktoré bolo prijaté minulý piatok (8.3.), a teda som rád, že sa tieto témy otvárajú a EYOF nie je pre Slovensko ľahostajný,“ uzavrel Polaček.

 

Autorka: JANA TOMAŠKOVIČOVÁ

 

Komentáre