Buldog z Malej Idy si splní karibský sen. Na ostrove kvetov ho však čaká bežecké peklo

KošiceŠport

Pre dlhoročného slovenského reprezentanta v ultramaratóne Slavomíra Lindvaia sa nesie sezóna 2022 v znamení významných míľnikov. 51-ročný rodák z Malej Idy (PHaB Titus Labaš Košice) prekonal v septembri na majstrovstvách Európy v 24-hodinovom behu v talianskej Verone národný rekord Milana Furína v počte odbehnutých 24-hodinoviek, ktorých má na svojom konte už šestnásť.

Foto
Slavomír Lindvai vyšperkuje ťažkú sezónu náročnými pretekmi v Karibiku / KOŠICE ONLINE

O dva týždne neskôr vstúpil 25. absolvovaním Medzinárodného maratónu mieru do Diamantového klubu tradičného podujatia a aktuálnu sezónu zakončí atraktívnymi pretekmi na karibskom ostrove Martinik.

Na ostrove kvetín sa postav 3. decembra na štart mimoriadne náročných ultrabežeckých pretekov Transmartinik 2022, ktoré merajú 134 kilometrov a obrovskou výzvou je celkové prevýšenie 5250 metrov.

„O týchto pretekoch som sníval už roky a vnímam to ako možnosť na splnenie jedného zo svojich veľkých snov. V minulosti mi v účasti zabránili rozličné dôvody, pričom v posledných dvoch rokoch to bola hlavne situácia s kovidom,“ rozhovoril sa Lindvai.

„Teraz mi už konečne nič nebráni a na Martinik odletím 27. novembra spoločne s mojim podporným tímom tvoreným Marošom Bachoríkom, Filipom Serečinom, Vierou Serečinovou a Miroslavom Labašom. Poskytnú mi potrebný servis, pretože občerstvenie či masáže sú počas takýchto pretekov neodmysliteľnou súčasťou,“ upozornil vytrvalec z Malej Idy.

Foto
Bežec z Malej Idy je zvyknutý na behy na ováloch. Teraz ho čaká ťažký trail

Priamo na karibskom ostrove sa k slovenskej skupinke pripojí aj modelka Magda Miklovičová, ktorá tam dlhodobo žije.

„S Magdou sme v stálom kontakte a veľmi ma teší, že vďaka nej nám odpadnú technické starosti. Ide o ostrov pod francúzskou správou a z nás francúzštinu nikto neovláda. V tomto smere nám bude veľmi nápomocná a vopred jej za to ďakujem. Sama sa pritom zúčastní aj bežeckých pretekov a budeme v tom teda spolu,“ potešil sa Lindvai, ktorý je na vytrvalostné behy zvyknutý, no výzvu tohto formátu ešte neabsolvoval. Zatiaľ čo 24-hodinové preteky sa totiž realizujú na bežeckých ováloch, tentoraz pretekárov preverí náročná horská trasa.

„To je pravda, podobné preteky som už síce raz absolvoval, no na Hong Kongu išlo o podujatie s dĺžkou 70 kilometrov. Bolo to náročné a teraz to bude ešte ťažšie. To 5250 metrové prevýšenie trasy je priam brutálne a k tomu musíme pripočítať 30-stupňové teploty a vysokú vlhkosť vzduchu. Vskutku dokonalá kombinácia náročnosti podmienok,“ uvedomuje si slovenský rekordér v počte 24-hodinových behov. Z pohľadu očakávaní je radšej skromný. V prvom rade chcem podať čo možno najlepší výkon  a byť spokojný sám so sebou. Základom je stopercentné zdravie a ak to všetko dopadne dobre, rád by som si potom na tomto krásnom ostrove doprial pár dní oddychu. Po mimoriadne náročnej sezóne to padne vhod,“ dodala ultrabežecká legenda, „buldog“ z Malej Idy Slavomír Lindvai.

Komentáre