Býci sfúkli majstra a od finále ich delí posledný krok

KošiceŠport

Basketbalisti KB Košice potvrdili sobotňajší triumf z Bratislavy a zároveň aj domácu neporaziteľnosť v tohtoročnom play-off. Obhajcu majstrovského titulu a víťaza základnej časti Inter Bratislava porazili vo štvrtom semifinálovom súboji 95:75 a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú už 3:1.

Foto
Vladimir Djordjevič v súboji s Nuhanovičom z Interu / KOŠICE ONLINE

"Odohrali sme super zápas,“ pochvaľoval si po triumfe o dvadsať bodov tréner „býkov“ Miljan Čurovič. „Hrali sme koncentrovane a počas tejto play-off série sme získali správnu sebaistotu a zohratosť. V tomto zápase sa to prejavilo najviac. V sérii proti Svitu sme mali menší domáci útlm, ale teraz už lopta prúdila, hralo sa nám jednoduchšie a výsledkom toho je cez 90 nastrieľaných bodov.“

Košičania ťažili z kolektívneho výkonu, no mužom zápasu bol určite Svetozar Stamenkovič. Do košov Interu nasúkal 26 bodov, ku ktorým pridal 7 doskokov a 3 asistencie.

„Bol to výborný zápas, v ktorom sme hrali s veľkým sebavedomím. Predviedli sme dobrú obranu a v útoku nám to sypalo,“ zhodnotil cenné víťazstvo srbský pivot. „Bezprostredne po zápase neviem povedať, čo bol kľúčový faktor, ale mali sme svoj plán a ten sme realizovali od úvodu zápasu. Hrali sme tímovo, sebavedomo a pristúpili sme k tomu zodpovedne. Oceniť musím aj atmosféru v hale, ktorá bola doposiaľ najlepšia v tejto sezóne. V súboji proti veľmi silnému súperovi nám to určite pomohlo.“

Aj tréner Miljan Čurovič vyzdvihol skvelú kulisu, ktorú vytvorila do posledného miesta zaplnená Angels aréna. Od vzniku značky KB Košice ešte toľko divákov do haly v centre mesta neprišlo.

„Bola to fantastická atmosféra, z ktorej sme všetci nadšení a dúfame, že sme si ju zaslúžili svojimi výkonmi. Chlapci si to veľmi cenia a touto cestou by som chcel pozvať košických divákov aj na ďalšie naše domáce zápasy. Dodávajú nám naozaj úžasnú energiu,“ vyslal slová vďaky smerom k priaznivcom KB Košice srbský tréner. Z pohľadu svojho tímu vyzdvihol tímového ducha. „V play-off je najdôležitejšie, aby všetci dýchali ako jeden. A to chce svoj čas. Počas základnej časti i play-off sme mali svoje krízové obdobia, ale dali sme sa dohromady a ten zápas je proces, ktorý vyvrcholil na základe niektorých veľmi dôležitých vecí.“

Hosťom z Bratislavy neostávalo po vysokej prehre nič iné, než priznať oprávnenosť domáceho triumfu.

„Košice boli v tomto zápase lepším družstvom a vyhrali zaslúžene. Od začiatku vyhrávali a my sme robili veľa chýb v obrane. V útoku sme nehrali v prvom polčas dôrazne a neukázali sme statočnosť. Košice nastrieľali 15 trojok a to je na play-off zápas dosť. My sme sa presadzovali spod koša, ale mali sme viac strát a Košice mali lepšiu streľbu. Musíme sa viac sústrediť a nepúšťať súpera to toľkých protiútokov. Gratulujem Košiciam k zaslúženému víťazstvu,“ zhodnotil tréner Interu Oliver Vidin.

Galéria k článku

Podľa skúseného kapitána Radoslava Rančíka pustil Inter Košičanov do správneho rytmu zlou obranou. „Keď sa už chytili, tak ich bolo ťažko zastaviť. Keď sme hrali jednoducho, tak to celkom išlo. Veľký problém však máme v obrane a dopustili sme sa obrovského množstva chýb. Zbrane však ešte neskladáme a séria ešte nie je rozhodnutá.“

V tomto sa s Bratislavčanmi zhodujú aj zástupcovia KB Košice.

„Nič nie je rozhodnuté. Postúpi až ten, kto vyhrá štyri zápasy,“ upozornil Svetozar Stamenkovič. „Naďalej tak musíme uvažovať od zápasu k zápasu a do Bratislavy pocestujeme s rovnakým prístupom, ako keby bol stav série nerozhodný. Všetci samozrejme veríme, že tam vyhráme, ale uvidí sa na ihrisku.“

„Sme veľmi radi, že vyhrávame 3:1 na zápasy. To však ešte nič neznamená, pretože Inter má veľmi kvalitné mužstvo. Stále stojíme nohami na zemi a musíme sa sústrediť na ďalší zápas,“ pridal svoj názor krídelník Stanislav Baldovský.

Faktom však je, že Košice porazili majstra už v siedmom z deviatich tohtosezónnych meraní síl. Správne sebavedomie je teda na mieste.

„Je to siedme víťazstvo, ale nech hodnotia iní, či máme na Inter, alebo nie. Žiadame len rešpekt. V tejto chvíli máme súdržnú a výbornú kabínu. Výsledkom sú tri víťazstvá v rade,“ dodal tréner Miljan Čurovič.

KB Košice – BK Inter Bratislava 95:75 (27:18, 24:14, 22:22, 22:21)

Košice: S. Stamenkovič 26, Sedmák 18, Vl. Djordjevič 16, Marič 8, P. Stamenkovič 6 (Fletcher 11, Baldovský 6, Körner 4, Matys a Židzik 0)

Inter: Barač 14, Horton a Rančík po 13, Nuhanovič 8, Bulatovič 6 (Vlahovič 10, Baťka 9, Matovič 2, Kozlík a Páleník 0)

TH: 16/14 – 17/13, Fauly: 22 – 24, Trojky: 15 – 6, Rozhodovali: Tomašovič, Fuska, Pipíška

/stav série – 3:1/

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre