Čakacia doba pre vodičov smerujúcich na Ukrajinu je päť až šesť dní

VýchodVojna na Ukrajine

Kvôli vojne boli zničené tisícky áut.

Na hraničnom priechode Ubľa v smere na Ukrajinu sa tvoria niekoľkohodinové kolóny. Dôvodom je vybavovanie motorových vozidiel s prevoznými evidenčnými číslami zakúpenými v Európskej únii. Tento proces podľa poradcu predsedu vlády pre Ukrajinu Eduarda Buraša odvčera (12.5.) sprístupnili aj na hraničnom priechode Vyšné Nemecké:

„Očakávam informáciu z ukrajinskej strany, že sa otvoria hraničné priechody v Maďarsku a Rumunsku, čo by mohlo takisto odbremeniť nával ukrajinských vodičov smerujúcich na Ukrajinu.“

Foto
Na hraniciach sa tvoria niekoľkohodinové kolóny / TASR

Kým sa neurýchli administratíva na ukrajinskej strane, slovenská colná správa nemôže s problémom nič robiť, čo potvrdil aj Buraš:

„Dôvod je stále ten, že ukrajinská vláda umožnila dovoz osobných motorových vozidiel bez cla na Ukrajinu. Čo, samozrejme, zvýšilo záujem, lebo povedali, že to je tam všetko zlikvidované. Ľudia majú minimálne možnosti sa pohybovať, a tým pádom si hľadajú dopravné prostriedky alebo idú rodičia za deťmi, alebo deti sa snažia pomôcť rodičom, penzistom a príbuzným, ktorí sú tam.“

Kvôli vojne boli zničené tisícky áut. Aktuálne je čakacia doba na hraničných priechodoch Vyšné Nemecké a Ubľa päť až šesť dní.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre