Čakajú nás ďalšie obmedzenia električkovej dopravy

KošiceSpravodajstvo

Od Kina Družba budú električky nahradené autobusmi.

Pripravovaná rekonštrukcia meniarne na Amfiteátri prinesie ďalšie obmedzenia električkovej dopravy. Od pondelka 19. júna budú električky číslo 6, 9 a R7 premávať od Moldavskej len po Kino Družba.

„To znamená, električka po Terase už nebude premávať až po Amfiteáter. Je to z toho dôvodu, že začnú práce na meniarni, ktorá sa nachádza pri Amfiteátri a táto meniareň elektrickým prúdom napája úsek až po Kino Družba,“ ozrejmil starosta MČ Košice Západ Ján Jakubov.

Od Kina Družba budú električky nahradené autobusmi. Zároveň sa od pondelka 19. júna predĺži aj trasa linky X2 v smere Krajský úrad – Námestie Maratónu mieru – Amfiteáter – Kino Družba. Vznikne tiež nová linka X6, ktorá bude premávať na trase Námestie Maratónu mieru – Amfiteáter – Kino Družba.

Foto
Ilustračné foto / TASR

Električkovú dopravu úplne vylúčia

Pondelkovým zmenám bude predchádzať ešte jedna. Obyvatelia Terasy sa cez víkend nedostanú električkou na jednotlivé časti tohto sídliska, ale napríklad ani k Amfiteátru.

„Od piatku od polnoci bude do pondelňajšieho rána do 19. júna úplne vylúčená električková doprava od Spoločenského pavilónu, to znamená od Križovatky Trieda SNP – Bardejovská, pretože v priebehu soboty a nedele budú prebiehať rekonštrukčné práce,“ upozornil Jakubov.

A to s cieľom zobojsmerniť električkovú dopravu od Kina Družba po kruhový objazd. Následne v pondelok vstupujú do platnosti už spomínané zmeny, pri ktorých zastávka Kino Družba bude prestupným miestom. Situácia bude trvať až do úplného ukončenia modernizácie električkových tratí na Terase.

„Predpoklad začatia modernizácie električkových tratí na celej Terase je zatiaľ 15. august 2017, kedy až do ukončenia prác, predpokladám v marci 2018, bude úplne vylúčená električková doprava aj v našej mestskej časti, teda na Terase,“ doplnil Jakubov.

Pribudne nový spoj

Ostatné, už existujúce obmedzenia, súvisiace s rekonštrukčnými prácami na lektričkovývh tratiach (Komenského ulica – Ulica Boženy Nemcovej – Zimná – Čsl. Armády a pod mostom VSS) ostávajú v platnosti.

Dopravu do železiarní na rannú zmenu zabezpečí v pracovných dňoch aj nový spoj linky R3 o 4.52 hod. z Námestia Maratónu mieru cez Kuzmányho ulicu a Moldavskú cestu. Zmena cestovných poriadkov nastáva na linkách: 2, 3, 6, 7, 9, R1, R2, R3, R6, R7, X2, X7, X9, XR2.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre