Čaputová v nemocnici navštívila Zemana

EurópaSpravodajstvo

Na pôde hornej komory českého parlamentu si prevzala Striebornú medailu predsedu Senátu.

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová na pozvanie predsedu Senátu českého parlamentu Miloša Vystrčila dnes odcestovala na návštevu Česka. V Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe navštívila prezidenta Miloša Zemana, ktorý je tam hospitalizovaný od 10. októbra. Čaputová považuje toto stretnutie za prejav dobrých vzťahov:

„Som veľmi rada, že som mu teraz aj osobne mohla popriať veľa zdravia, síl a rýchle zotavenie.“

Foto
Čaputová darovala Zemanovi sadu čajov a med z prezidentskej záhrady / facebook.com/zcaputova

Zeman sa podľa prezidentky zaujímal o situáciu na Slovensku, pričom ich vzájomné stretnutie považuje za prejav dobrých vzťahov nielen medzi nimi, ale aj medzi Českom a Slovenskom. Čaputová mu darovala sadu čajov a med z prezidentskej záhrady. Stretnutie trvalo pol hodinu. Zeman môže prijímať hostí po tom, ako ho v pondelok (15.11.) premiestnili na lôžko dlhodobej starostlivosti.

Čaputová si dnes na pôde hornej komory českého parlamentu prevzala Striebornú medailu predsedu Senátu. Zároveň sa stretla aj s novou predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Markétou Pekarovou Adamovou a položením kytice k pamätníku na Národnej triede v Prahe si pripomenula 32. výročie Nežnej revolúcie.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre