Čarovné a divoké Chorvátsko! Striebro máme vo vrecku, ale prečo sa uspokojiť...

EurópaArchívMS 2018 Rusko

Ohlasy médií na druhé semifinále XXI. majstrovstiev sveta vo futbale Chorvátsko - Anglicko 2:1 po predĺž. (1:1, 0:1), ktoré sa hralo na štadióne Lužniki v Moskve.

Jutarnji List (Chor.): Bravó, majstri! Trasie sa štadión v Lužnikách, lebo Chorvátsko je vo finále majstrovstiev sveta. Na všetko odhodlaní "Vatreni" sa postarali o najväčší úspech v histórii nášho futbalu.

Večernji List (Chor.): Fenomenálne víťazstvo 2:1 nad Anglickom a postup do finále prvýkrát v histórii ešte nie je koniec. Možno sme podceňovaní, ale nikdy neklesáme na kolená. Na tomto šampionáte sme viackrát dobiehali náskok súpera a zvíťazili sme. To je značka nášho charakteru, vraví Luka Modrič.

HINA (Chor.): Históriu sme už prepísali, ale chceme zlato okolo krku.

Slobodna Dalmacija (Chor.): Čarovné a neuveriteľné Chorvátsko! Statočné, bojovné a divoké a najmä konečne aj finálové. Striebro máme vo vrecku a Zlatko Dalič už tromfol svojich predchodcov z roku 1998, ale prečo sa uspokojiť. Finále je heroický úspech.

BBC (Angl.): A zasa raz zlomené srdcia náš všetkých. Trofej sa domov nevráti. Alebo tam ani nikdy nebola? Nie, toto sú dobré majstrovstvá sveta pre Anglicko. Naučili sme sa snívať. Vidíme sa cez víkend.

Daily Mail (Angl.): Je po všetkom, oni sa vracajú domov... Kieran Trippier dal už v 5. min odvahu miliónom snívať, ale mučivé predĺženie nakoniec prinieslo triumf Chorvátov. Naše sny zapadli v prachu. Chorvátsko bolo vo väčšine zápasu lepším tímom.

The Mirrror (Angl.): Southgate a jeho hráči dali národu nádej, ale teraz budú unikať pred okolím, lebo nevyužili šancu svojho života. Nikdy sme neboli bližšie k tomu, aby sme po 52 rokoch ukončili naše utrpenie.

L´Equipe (Fr.): Chorváti sú králi predĺžení. Stali sa prvým tímom, ktorí na majstrovstvách sveta trikrát postúpil po predĺžení alebo penaltovom rozstrele. Rok 1998 už len ako pekná spomienka. Vtedy vo Francúzsku to bolo semifinále, teraz je to finále proti Francúzsku.

Foto
Chorvátski fanúšikovia tancujú pod obrovskou národnou vlajkou / TASR / AP

Sporza (Belg.): Toto nebude návrat domov! Silní Chorváti poslali Angličanov do zápasu o 3. miesto. Zopakujú si súboj s Belgickom.

Marca (Šp.): Finále dvoch veľké diferencií. Francúzsko a Chorvátsko predstavujú dva úplne odlišné futbalové modely s minimálnym zastúpením podobných prvkov. Veteráni proti mladosti, svetoví šampióni proti nováčikovi, rýchlosť a svaly proti viacdotykovej kombinácii. Dva národy, rovnaký cieľ, ale úplne rozdielne metódy.

A Bola (Portug.): Finalista s najnižším renkingom v histórii! Chorvátsku patrí 20. priečka v rebríčku FIFA a nikdy predtým sa do finále nedostalo mužstvo s takým nízkym postavením. Je to aj dôsledok toho, že Chorvátov v kvalifikácii preskočil Island a v play-off si museli vybojovať postup v súbojoch s Grékmi.

Sport-Express (Rus.): Kto čakal vo finále Chorvátsko? Nikto. Na majstrovstvách Európy sa občas stane, že outsider povstane až k celkovému triumfu - Dánsko 1992, Grécko 2004 či Portugalsko 2016. Na majstrovstvách sveta sa to za posledných 50 rokov nestalo ani raz. Vždy tam boli iba tí, ktorí boli pasovaní za favoritov už pred turnajom. A zrazu sú tu Chorváti, mužstvo, ktoré malo až doteraz prívlastok - schopní všetkého, len nie veľkých víťazstiev. To sa teraz môže zmeniť.

Sport (ČR): Chorvátska fantázia! Postup do finále s 11 hráčmi, ktorí nezdolali Čechov. Modrič, Rakitič, Mandžukič, Perišič, Subašič, Brozovič a ďalší. Pred dvoma rokmi tieto mená trápili českých futbalistov v základnej skupine Euro 2016 a skončilo sa to 2:2. Takmer rovnaká zostava si v nedeľu zahrá o titul majstra sveta v Rusku.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre