Cenný medzinárodný triumf Anjelok

KošiceŠport

Basketbalistky Young Angels Košice zvíťazili vo svojom druhom zápase Európskej basketbalovej ligy EWBL nad tímom SBŠ Ostrava 79:73. V mimoriadne vyrovnanom stretnutí rozhodla až štvrtá štvrtina, ktorú vyhrali Anjelky o štyri body.

Foto
Denisa Blanárová v súboji s Nikolinou Zubac / KOŠICE ONLINE

„Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo a najdôležitejšie je, že sme tento zápas vôbec mohli odohrať. Dievčatá ukázali túžbu po dobrom výkone a po vyrovnanom priebehu to zlomili v závere. Teší ma, že otriasli víkendovú prehru s Piešťanmi a podali oveľa kolektívnejší výkon. Pozitívom je to, že nás strelecky potiahlo viacero hráčok,“ zhodnotil spokojným tónom prvý tohtosezónny triumf v rámci EWBL tréner Radko Dvorščák.

Zatiaľ čo proti Piešťanským Čajkám bola hlavná ťarcha na pleciach pivotky Anny Jurčenkovej, tentoraz tím potiahlo oveľa viac hráčok. Po sedemnásť bodov zaznamenali Jurčenková s Barborou Bohušovou a trinástimi bodmi k výhre prispeli Denisa Blanárová a Dominika Drobná.

„Z našej strany to bolo určite tímovejšie ako proti Piešťanom. Práve toto rozhodlo. Mali sme to pritom náročné, pretože nám chýbalo viacero dievčat a hrali sme teda v užšej rotácii. O to cennejší je tento triumf,“ upozornila D. Drobná na absencie v zostave. Pre menšie zranenie chrbta totiž chýbala Emma Dulovičová a Michaela Balážová absentovala pre kontakt s pozitívnou osobou.

Vo väčšine štatistických ukazovateľov mali navrch súperky z Ostravy, no Košičanky si vypomohli deviatimi trojkami.

„Chytili sa viaceré hráčky a vyplývalo to z dobrej obrany. Takéto zápasy sú pre nás výborné a dôležité. Museli sme byť koncentrované celých 40 minút a bolo to oveľa tvrdšie ako v našej lige. Teší ma, že sme sa s tým popasovali úspešným spôsobom,“ pridala Drobná.

Galéria k článku

Košické basketbalistky mali v rámci domáceho turnaja odohrať aj zápasy proti ďalším dvom súperkám. Holandský Orange Lions však pre obavy z koronavírusu nepricestoval a ukrajinský Prometej nepustili cez hranice. Nedisponovali totiž špeciálnym povolením, ktoré je momentálne potrebné.

„Je to veľká škoda, pretože každý medzinárodný zápas pomáha rastu dievčat. V našej extralige sa už všetci poznáme do detailu a miestami je to trochu stereotypné. Tešili sme sa na tri atraktívne zápasy, napokon to bol iba jeden. Svoju pozornosť teda opäť preorientujeme na domácu súťaž a začneme sa pripravovať na štart nadstavby v Ružomberku,“ dodal tréner Radko Dvorščák.

EWBL – skupina A:

Young Angeles Košice – SBŠ Ostrava 79:73 (15:15, 20:20, 22:20, 22:18)

Body: Jurčenková a Bohušová po 17, Drobná a Blanárová po 13, Bartánusová 7, Kaľužna a Virasztoóvá po 5, Mikovčáková 2 – Tarkovičová a Zubac po 19, Kubičková 12, Mihaljevičová 9

Komentáre