Čermeľ, Alpinka či Horný Bankov sú preplnené ľuďmi

KošiceKoronavírus

Mestské lesy vyzývajú na dodržiavanie opatrení.

Jednou z výnimiek zo zákazu vychádzania je pobyt v prírode vrátane individuálneho športu v rámci okresu. Košičania sa môžu pohybovať v rámci územia mesta, teda majú k dispozícii pätinu Mestských lesov. Ide o všetky značené turistické trasy a cyklotrasy, lesné cesty a zvážnice.

Predseda predstavenstva a riaditeľ spoločnosti Mestské lesy Košice František Beli pre Košice Online potvrdil, že evidujú zvýšený počet návštevníkov lesoparku:

„Podľa počtu obsadenosti priľahlých parkovísk môžeme jednoznačne identifikovať lokality s najvyššou návštevnosťou. Sú to parkoviská lokalít Čermeľská dolina, Alpinka, Horný Bankov, promenádny chodník na sídlisku Dargovských hrdinov. Sú to aj lokality sídliska Ťahanovce a KVP, ale aj vzdialenejších lokalít, ako sú obec Košická Belá, Družstevná pri Hornáde či Sokoľ.“

Aj pre návštevníkov lesoparku však platí dodržiavanie rozostupov a prekrytie horných dýchacích ciest.

„Už počas prvej vlny epidémie koronavírusu sme na navštevovaných lokalitách umiestnili informačné tabuľky, ktoré vyzývajú k prekrytiu dýchacích ciest. Aj teraz prosíme návštevníkov lesa k ohľaduplnosti a dodržiavaniu prijatých epidemiologických opatrení v podobe nosenia rúšok a dodržiavaniu rozostupov,“ dodal Beli s tým, že rúško nie je povinné nosiť mimo zastavaných častí obcí a miest, ak je vzdialenosť od cudzích osôb alebo osôb nežijúcich v spoločnej domácnosti viac ako päť metrov.

Komentáre