Černákova Tampa s hladkým víťazstvom, dva góly Ovečkina

SvetŠport

Hokejisti Tampy Bay triumfovali v stredajšom prípravnom zápase pred play off NHL v Toronte nad Floridou 5:0.

Foto
Radosť Tampy po góle / TASR

Slovenský obranca Erik Černák odohral v prvej obrannej dvojici Lightning takmer 14 minút, pripísal si tri strely na bránku a štyri trestné minúty. Úradovala prvá útočná formácia, dva góly strelili Brayden Point (2+2) aj Nikita Kučerov (2+1), trikrát asistoval Ondřej Palát (0+3).

Prvou hviezdou zápasu Washingtonu s Carolinou sa stal kapitán Capitals Alexander Ovečkin. Ruský útočník sa podieľal na víťazstve 3:2 dvoma gólmi a asistenciou. Richard Pánik sa predstavil vo štvrtej formácii Washingtonu, odohral 11:05 minúty a mal mínusový bod.

V Edmontone si Colorado poradilo s Minnesotou 3:2. Úradujúci držiteľ Stanleyho pohára St. Louis podľahol Chicagu 0:4. Troma bodmi sa blysol český útočník Dominik Kubalík, ktorý k dvom zásahom pridal asistenciu.

Foto
Zápasy v Kanade budú až do konca sezóny bez divákov / TASR

výsledky - príprava NHL:
WASHINGTON CAPITALS - CAROLINA HURRICANES 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
      Góly: 9. Ovečkin (Oshie, Orlov), 11. Kuznecov (Ovečkin, Orlov), 33. Ovečkin (Wilson, Jensen) - 9. Trocheck (Gardiner), 43. Teräväinen (Aho, Williams). Brankári: Holtby (31. Vaněček) - Mrázek (33. Reimer), strely na bránku: 25:27.

CHICAGO BLACKHAWKS - ST. LOUIS BLUES 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
      Góly: 28. Saad (Toews, Kubalík), 30. Strome (Kane), 46. Kubalík (Dach, Kane), 53. Kubalík (Toews, Dach). Brankári: Crawford - Binnington, strely na bránku: 23:21.

NEW YORK RANGERS - NEW YORK ISLANDERS 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
      Góly: 57. Chytil (Fast, Smith) - 30. Beauvillier (Greene, Dobson), 56. Toews (Brassard, Johnston). Brankári: Šesťorkin - Varlamov, strely na bránku: 27:22.

WINNIPEG JETS - VANCOUVER CANUCKS 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
      Góly: 19. Poolman (Wheeler, Beaulieu), 35. Ehlers (Laine, Morrissey), 37. Kulikov (Roslovic, Copp), 59. Wheeler (Scheifele, Connor) - 54. Roussel (Gaudette). Brankári: Hellebuyck - Markström, strely na bránku: 34:38.

FLORIDA PANTHERS - TAMPA BAY LIGHTNING 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
      Góly: 14. Point (Palát, Kučerov), 20. Point (Shattenkirk), 22. Kučerov (Sergačov, Point), 26. Schenn (Palát, Gourde), 50. Kučerov (Point, Palát). Brankári: Bobrovskij - Vasilevskij, strely na bránku: 26:34.

MINNESOTA WILD - COLORADO AVALANCHE 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
      Góly: 4. Dumba (Staal, Hunt), 15. Staal (Soucy, Parise) - 2. Donskoi (Namestnikov, Johnson), 5. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 25. Landeskog (Makar, Rantanen). Brankári: Stalock (31. Dubnyk) - Grubauer (31. Francouz), strely na bránku: 34:29.