Českého prezidenta Miloša Zemana hospitalizovali

EurópaSpravodajstvo

Českému prezidentovi po prehliadke údajne odporučili nepretržitú lekársku starostlivosť.

Foto
V pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici prezidenta Miloša Zemana, ktorého sprevádzala jeho manželka Ivana, prijali v utorok predpoludním / TASR

„Český prezident Miloš Zeman absolvuje dlhšiu hospitalizáciu," informoval spravodajský portál iDNES.cz, ktorý tvrdí, že podľa dostupných informácií mu po predošlej kontrole odporučili, aby sa podrobil nepretržitej lekárskej starostlivosti.

V pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) prezidenta, ktorého sprevádzala jeho manželka Ivana, prijali v utorok predpoludním. Podľa portálu Aktuálně.cz bol Zeman v nemocnici aj v piatok a po prehliadke u jeho ošetrujúceho lekára Miroslava Zavorala dostal odporučenie na nepretržitú starostlivosť. Od utorkového nástupu do nemocnice by tam mal byť najmenej štyri dni.

Hovorca prezidenta Jiří Ovčáček sa zatiaľ k hospitalizácii nevyjadril. Hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke len potvrdila, že ho hospitalizovali.

Zeman, ktorý má neuropatiu nôh a cukrovku, bol vo vojenskej nemocnici v uplynulých rokoch niekoľkokrát. Vlani mu tam operovali zlomenú ruku a rok predtým tam bol štyri dni na rekondičnom pobyte. Začiatkom tohto roka ho tam zase očkovali proti koronavírusu a tiež tam absolvoval komplexnú preventívnu prehliadku, pre ktorú tam bol dva dni.

V ÚVN cez víkend hospitalizovali aj bývalého prezidenta Václava Klausa. Skončil tam pre vysoký tlak a v utorok sa dostavil na ďalšie vyšetrenie. „Exprezident Klaus sa necítil dobre už cez víkend, a tak podstúpil vyšetrenie, pri ktorom mu zistili vysoký tlak. Teraz čaká na ďalšie testy v nemocnici,“ povedal pre iDNES.cz jeho hovorca Petr Macinka.

Zdroj: SITA

Komentáre