Česko - Kanada 4:6 v zápase o bronz

SvetArchívZOH2018

Hokejisti Kanady získali bronzové medaily na ZOH v Pjongčangu.

"Javorové listy" zvíťazili v sobotňajšom zápase o tretie miesto v hale v Kangnungu nad Českom v desaťgólovej prestrelke 6:4. Kanaďania si tak napravili chuť po prekvapujúcej prehre v semifinále s Nemeckom, po ktorej prišli o šancu na obhajobu titulu. Česi si predĺžili čakanie na cenný kov, naposledy získali pod piatimi kruhmi bronz v Turíne 2006.

Kanada odplatila Čechom skupinovú prehru 2:3 po predĺžení a nájazdoch. Už v prvej tretine si vytvorila náskok 3:1, úvodné tri góly pritom padli v rozmedzí 31 sekúnd. Za Kanaďanov sa postupne presadili Andrew Ebbett, Chris Kelly a Derek Roy, Martin Růžička medzitým skorigoval na 1:1. Po bezgólovom druhom dejstve pokračovala prestrelka v treťom. Kanada viedla štyri minúty pred koncom 6:2, Červenka ešte dvomi gólmi znížil na 4:6, no na viac sa Česi už nezmohli.

Kanadskí hráči oslavujú zisk bronzových medailí po víťazstve nad Českom 6:4 / TASR / AP