Česko má rekordný prírastok infikovaných. Koronavírusom sa nakazilo vyše 1600 ľudí

EurópaKoronavírus

Väčšina pacientov má mierne alebo žiadne príznaky ochorenia COVID-19.

V Európe v týchto dňoch silnie druhá vlna pandémie koronavírusu. Výnimkou nie je ani Česko, ktoré po troch dňoch opäť hlási rekordný nárast počtu ľudí s ochorením COVID-19. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 1677 infikovaných. COVID-19 momentálne trápi takmer 16-tisíc ľudí, 333 pacientov je hospitalizovaných v nemocnici, pričom 78 z nich sú vo vážnom stave.

Väčšina nakazených má mierne alebo žiadne príznaky koronaírusu. Ochoreniu zároveň podľahlo ďalších 6 Čechov. Celkový počet úmrtí sa tak zvýšil na 476. Od prepuknutia pandémie u našich západných susedov sa touto chorobou nakazilo takmer 39-tisíc ľudí.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Počty nových prípadov nákazy prudko stúpali aj v predchádzajúcom týždni. Najviac ich bolo 12. septembra, a to 1538 nakazených. Vyššie čísla čiastočne súvisia aj vyšším počtom zrealizovaných testov.

Laboratóriá v uplynulom týždni od utorka (8.9.) do štvrtka (10.9.) urobili denne viac ako 15-tisíc testov a v piatok (11.9.) rekordných 19-tisíc testov. Počet hospitalizovaných v Česku za posledný týždeň stúpol o tretinu a počet pacientov, ktorí potrebujú intenzívnu lekársku starostlivosť, vzrástol o pätinu.

Pomer počtu hospitalizovaných na počet nakazených zostáva nízky. V pondelok (14.9.) to bolo 2,33 percenta, pričom toto číslo od začiatku septembra zostáva pod úrovňou tri percentá.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre