Česko po rekordných denných prírastkoch sprísnilo opatrenia

EurópaKoronavírus

Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 8325 infikovaných.

Od dnešného dňa platia v Česku sprísnené opatrenia. Kvôli zhoršujúcej sa epidemiologickej situácii sú zavreté základné, stredné a vysoké školy, ktoré zaviedli dištančné vzdelávanie. Výnimku majú triedy pre deti so špeciálnymi potrebami.

Zároveň sú zatvorené reštaurácie, bary a kluby. Tiež platí zákaz zhromažďovania sa do maximálne šiestich osôb. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca núdzového stavu. Školy by mali byť zatvorené do 1. novembra.

Foto
Česko má takmer 130-tisíc nakazených. / TASR

Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 8325 infikovaných, čo je druhý najvyšší denný prírastok po rekorde z minulého piatku (9.10.), ktorý bol o 292 prípadov vyšší. Koronavírusu podľahlo ďalších 22 ľudí, čím sa počet úmrtí v krajine zvýšil na 1106.

V nemocniciach je hospitalizovaných 2503 ľudí s COVID-19, pričom 467 ľudí je vo vážnom stave. Počet hospitalizovaných od začiatku mesiaca stúpol o 1475 osôb.

Česko má momentálne viac ako 68-tisíc aktívnych prípadov. Celkovo ide o takmer 130-tisíc nakazených. Väčšina z nich má mierny priebeh alebo sú úplne bez príznakov. Necelá polovica z nakazených sa už uzdravila.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre