Český talent Zacha nevie nájsť spoločnú reč s Devils, mieri do Avangardu Omsk

SvetŠport

Hokejový útočník Pavel Zacha smeruje z NHL do KHL. V drese Avangardu Omsk by mal údajne odohrať celú sezónu. Nie je navyše známe, či v budúcom kontrakte s Avangardom bude mať klauzulu o možnom návrate do NHL v priebehu jesene.

New Jersey Devils draftoval dvadsaťdvaročného útočníka pred štyrmi rokmi zo šiesteho miesta prvého kola. Po minulej sezóne mu skončila nováčikovská zmluva, na novej sa ešte stále s vedením nedohodol. Prikývnuť by však už čoskoro mohol na ponuku od Avangardu Omsk, ten jeho príchod ešte oficiálne nepotvrdil. „Jeho agent mi o tom pred pár dňami hovoril, ale som optimista, že sa do začiatku tréningového kempu dohodneme," povedal generálny manažér "diablov" Ray Shero. Ten so službami Zachu stále počíta. „Do nášho tímu by sa hodil. Je to kvalitný mladý hokejista, ktorého hra sa stále vyvíja. Myslím si, že by sme sa mohli dohodnúť, ale nemôžem kontrolovať to, čo urobí. Ak je KHL cesta, ktorej dá prednosť, potom bude mať späť do NHL ďaleko," dodal.  

Foto
Pavel Zacha / TASR

Zacha zatiaľ nenaplnil očakávania. V minulej sezóne si v 61 dueloch NHL pripísal 25 bodov za 13 gólov a 12 asistencií, vedenie klubu ho dokonca na štyri zápasy poslalo do farmárskej AHL do Binghamtonu.

 

Zdroj: TASR

Komentáre