Cesta Jána Pavla II. na KVP je v havarijnom stave. Po rokoch sa dočká rekonštrukcie

KošiceKoronavírus

Projekt bol vyčíslený na 710-tisíc eur.

V metropole východu sú viaceré úseky ciest a chodníkov, ktoré si nutne vyžadujú rekonštrukciu. Jednou z nich je aj cesta Jána Pavla II. na Sídlisku KVP. Vodiči musia jazdiť po vozovke, ktorá je v havarijnom stave. Mesto Košice však po dvoch rokoch plánovania začne s jej opravou. Stavebné práce by mali začať na jar, pričom potrvajú štyri mesiace od odovzdania staveniska.

„Táto komunikácia obsluhuje zhruba štvrtinu Sídliska KVP. Dovolíme si povedať, že momentálne je v havarijnom stave. Pravidelne tu jazdia linky mestskej hromadnej dopravy, čím dochádzalo k poškodeniu mestského majetku. Veríme, že rekonštrukcia sa podarí v stanovenej lehote,“ povedal starosta mestskej časti Košice – Sídlisko KVP Ladislav Lörinc.

Ako uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček, na KVP pribudne aj nový cyklistický chodník:

„Mesto pripravilo aj projekt cyklotrasy práve na ceste Jána Pavla II. Predpokladáme, že potom, ako sa nám podarí zrekonštruovať celú cestu, tak v tom období sa pustíme aj do výstavby nového cyklochodníka, ktorý bude sprevádzať túto cestu a pôjde až na Triedu SNP cez Popradskú ulicu.“

Súčasťou projektu, ktorý bol vyčíslený na 710-tisíc eur, bude aj oprava zastávok MHD.

Komentáre