Cesta medzi Uložou a Vyšnými Repašami sa dočkala rekonštrukcie

VýchodSpravodajstvo

Práce komplikoval svahovitý terén.

V levočskom okrese sa skončila obnova ďalšieho úseku. Cesta medzi Uložou a Vyšnými Repašami sa dočkala kompletnej rekonštrukcie. Riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) Marcel Horváth skonštatoval, že to bola náročná stavba, keďže tento úsek leží vo svahovitom teréne:

Pred časom sme vo Vyšných Repašoch rekonštruovali aj most a podľa finančných možností sa postupne obnovovala spojnica od cesty I/18 najprv po Uložu a potom do Repáš v takých častiach, ktoré boli najviac poškodené. V tomto roku sme realizovali úsek v časti Krúžok pri biatlonovom areáli a obnovili sme tak už celý úsek od hlavnej cesty až za Vyšné Repaše.“

Foto
Projekt bol vyčíslený na zhruba 225-tisíc eur / facebook.com/sucpsk

Stavebné práce, ktoré sa realizovali na vyše dvojkilometrovom úseku, trvali štyri mesiace. Ich súčasťou bolo odfrézovanie a očistenie vozovky a zhotovenie vyrovnávacej vrstvy z asfaltového betónu. Zároveň sa aplikovala vrstva spojovacieho postreku, zhotovila sa obrusná vrstva vozovky a pribudlo vodorovné dopravné značenie. Projekt bol vyčíslený na zhruba 225-tisíc eur, pričom bol financovaný z rozpočtu PSK:

Čakajú nás ešte úseky do obce Nižné Repaše, keďže smerom na Pavľany to už máme vyriešené. Zatiaľ sa tam zaoberáme len údržbou a lokálnymi opravami. Je to ťah na sabinovskú dolinu, kde sme pokračovali tento rok z druhej strany. Verím, že do dvoch rokov by sme to mohli celé uzavrieť,“ povedal Horváth, ktorý dodal, že všetko bude závisieť od finančných možností župy.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre