Cesta pri škôlke na Mukačevskej ulici v Prešove prešla rekonštrukciou

PrešovSpravodajstvo

Zároveň sa opravili chodníky a vzniklo nové parkovisko.

Na Sídlisku III v Prešove utíchol stavebný ruch. Hovorca radnice Vladimír Tomek povedal, že cesta pri vstupe do areálu MŠ Mukačevská sa kompletne zrekonštruovala:

„Nový asfalt bol položený na úseku dlhom viac ako 105 metrov. Rekonštrukciou prešli aj okolité chodníky, ktoré získali nový kryt z betónovej dlažby. Na takmer 30 metrovom úseku pribudol aj úplne nový chodník, ktorý prepojil už existujúce chodníky. V lokalite taktiež vzniklo nové parkovisko s deviatimi miestami na parkovanie vrátane jedného miesta pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.“

Foto
Cesta pri vstupe do areálu MŠ Mukačevská sa kompletne zrekonštruovala / Mesto Prešov

Súčasťou projektu za viac ako 65-tisíc eur boli aj úpravy na zadržiavanie vody v krajine. Takýmto spôsobom sa zlepší miestna mikroklíma a obmedzí sa prehrievanie územia. Zároveň tam bolo osadené nové dopravné značenie.

„Táto kvalitne a dobre zrealizovaná rekonštrukcia je dôkazom toho, že nezabúdame ani na malé projekty, o ktorých sa popri veľkých investíciách v našom meste hovorí menej. Aj v tejto lokalite však žijú Prešovčania, ktorí určite ocenia novú cestu, parkovisko aj chodník,“ dodala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Komentáre