Cesta spájajúca Bohdanovce s Herľanmi je hotová

VýchodSpravodajstvo

Dôvodom opráv boli viaceré trhliny i poškodený kryt vozovky.

Približne pred rokom sa v Bidovciach klopalo po základnom stavebnom kameni. Košický samosprávny kraj tak symbolicky začal rekonštrukciu viac ako 18-kilometrovej cesty medzi Bohdanovcami a Herľanmi. Dôvodom opráv boli viaceré trhliny i poškodený kryt vozovky. Pôvodný termín spustenia úseku bol stanovený na koniec tohto leta, projekt však podľa župana Rastislava Trnku sprevádzalo viacero problémov:

„Bohužiaľ, výzva z eurofondov bola vypísaná dosť neskoro. Následne sa naťahovalo aj verejné obstarávanie, kde, myslím, postupne odstúpili všetci potenciálni dodávatelia, takže sme museli opakovať túto súťaž. Celá cesta stála približne 6,9 milióna eur.

Foto
Úsek je súčasťou dôležitej dopravnej tepny, ktorá spája Košický kraj s Prešovským / TASR

Riaditeľ východnej oblasti zhotoviteľa Ladislav Bačenko povedal, že počas prác sa opravila priekopa i osadili nové zvodidlá:

Opravili sme zhruba 18 priepustov, dorobili pár zastávok na cestnej komunikácii. Stavba neobsahuje žiadne mostné objekty, o to to bolo jednoduchšie. Položili sme viac ako 20-tisíc ton asfaltu.“

Prvá etapa opráv sa začala vlani v septembri a smerovala z Herlian do obce Banské. Dnes spustený úsek je súčasťou dôležitej dopravnej tepny, ktorá spája Košický kraj s Prešovským.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre