Cestári v súvislosti so snežením na východe absolvovali desiatky výjazdov

VýchodSpravodajstvo

Technické služby mesta Humenné použili 16 ton materiálu.

Viaceré mestá a dediny na východe sa dnes zobudili do zasneženého rána. Prvé sneženie bolo v rámci Košického kraja zaznamenané v Rožňave, a to včera (12.1.) v neskorých večerných hodinách. Po polnoci husto snežilo na celom území Košického kraja. Správa ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) za posledných 24 hodín evidovala celkovo 138 výjazdov.

„V rámci 5 stredísk Správy ciest KSK bolo v teréne 56 sypačov a krajskí cestári spolu prepluhovali 1900 kilometrov župných ciest. Všetky cesty boli zároveň posypané soľou prípadne chemickým posypom,“ povedala pre Rádio Košice hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Snehové záveje sa netvorili a situácia na cestách bola stabilizovaná aj na horských priechodoch. Najviac výjazdov sa uskutočnilo v okrese Michalovce, Spišská Nová Ves a Rožňava.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Hustý sneh prekvapil aj v Humennom. Situáciu na cestách od skorého rána monitorovali Technické služby mesta. Ako informoval ich riaditeľ Milan Kuruc, prvý výjazd sa uskutočnil o 2.00 hod. a pracovníci doposiaľ použili 16 ton posypovej soli spolu s kamennou drvou. Ako prvé sa upravovali cesty v kopcovitých lokalitách. Nie všetky úseky však boli dostupné. Kuruc kritizoval najmä nedisciplinovaných šoférov, ktorí parkujú na cestách v lokalitách domovej výstavby.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre