Turistický chodník k Rainerovej chate je uzavretý

VýchodSpravodajstvo

Obchádzka predĺži túru o 15 minút.

Úsek červeno značeného turistického chodníka pri Hrebienku vo Vysokých Tatrách uzavreli. Dôvodom je zhoršená situácia po zosuve časti chodníka, ktorá sa udiala počas minulého víkendu. Obchádzka povedie z Hrebienka po zelenej značke okolo Bilíkovej chaty a Vodopádov Studeného potoka. Podľa Správy Tatranského národného parku (TANAP) sa tak turistika predĺži približne o pätnásť minút.

„Odborníci z Horskej záchrannej služby preverili stav chodníka priamo na mieste a odporučili nám frekventovanú trasu uzavrieť, čo, samozrejme, rešpektujeme a s touto možnosťou sme aj počítali,“ uviedol námestník riaditeľa Správy TANAPu Peter Spitzkopf.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Stav turistickej trasy smerom k Rainerovej chate sa po zosuve chodníka zhoršil. V utorok (14.11.) spadli na úsek Tatranskej magistrály masívne skalné bloky.

„Prosíme turistov, aby uzáveru a obchádzku rešpektovali. Naozaj nemá zmysel pre štvrťhodinu riskovať život. Nad chodníkom sa stále nachádzajú uvoľnené skaly a hrozí i ďalší zosuv chodníka,“ vyzval Spitzkopf.

Pracovníci Strediska starostlivosti o turistickú infraštruktúru aktuálne v teréne vyznačujú uzáveru úseku a aj jeho obchádzku.

 

Zdroj: SITA

Komentáre