Chorvátskom otriaslo ďalšie silné zemetrasenie

EurópaSpravodajstvo

Ľudia v panike vybiehali do ulíc.

Nedávno sme vás informovali o ničivých zemetraseniach, ktoré zasiahli Chorvátsko. Nasledovala séria mnohých dotrasov a jedným z najsilnejších bolo včerajšie (6.1.) zemetrasenie, ktoré malo magnitúdu 4,9. Obyvatelia oblasti, ktorá sa spamätáva z viacerých otrasov, opäť v panike vybiehali do ulíc. Tamojšie úrady evidujú poškodenie budov. Zatiaľ však nie je známe, či došlo aj k nejakým zraneniam alebo úmrtiam.

Americká geologická služba USGS informovala, že zemetrasenie nastalo približne o 18.00 hod. Jeho epicentrum sa nachádzalo neďaleko mesta Petrinja, ktoré ťažko poškodili predchádzajúce otrasy. Zemetrasenie cítili aj obyvatelia stredného Chorvátska vrátane 50 kilometrov vzdialeného hlavného mesta Záhreb.

„Ľudia znova utekali do ulíc. Zo striech padali škridly. Dúfam, že nebudú obete,“ uviedol starosta mesta Glina Stjepan Kostanjevič.

Foto
Zemetrasenia poškodili tisícky budov / TASR

Regionálne úrady pred včerajším zemetrasením potvrdili, že predchádzajúce otrasy poškodili viac ako 22-tisíc budov v Sisacko-moslavinskej župe. Zároveň bolo úplne zničených 20 percent z 8743 budov, ktoré skontrolovala inšpekcia.

Zemetrasenie priamo zasiahlo 116-tisíc ľudí, pričom škody sa týkajú 66-tisíc obyvateľov. Otrasy zničili 3000 rodinných domov, 750 obchodov a vyše 800 firiem.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre