Cichanovská pricestovala do Prahy. Zúčastnila sa demonštrácie Společně za Bělorusko

EurópaSpravodajstvo

Stretla sa aj so Zemanom a Babišom.

Líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská za prísnych bezpečnostných opatrení vystúpila na demonštrácii s názvom Společně za Bělorusko, ktorá sa uskutočnila v pondelok 7. júna na Staromestskom námestí v Prahe. Do ulíc českej metropoly prišlo niekoľko stoviek ľudí.

„Som hrdá na ľudí, ktorí naďalej verejne vyjadrujú podporu politickým väzňom. Iba my, ktorí dávame svoj odpor verejne najavo, môžeme dosiahnuť prepustenie tisícov nevinných väzňov,“ vyhlásila Cichanovská a poďakovala sa ľudom, ktorí prišli podporiť bieloruskú opozíciu.

Cichanovská uviedla, že iba strach a hrdosť ju nútia pokračovať v tom, čo robí a na záver dodala: „Nech žije Bielorusko!“

Foto
Cichanovská za prísnych bezpečnostných opatrení vystúpila na demonštrácii Společně za Bělorusko / TASR

Na proteste proti bieloruskému režimu a autokratickej vláde Alexandra Lukašenka vystúpila aj herečka Anna Geislerová, hudobík Jiří Macháček či niektorí členovia českého Senátu.

Predstaviteľka bieloruskej opozície sa dnes stretla s prezidentom Milošom Zemanom a premiérom Andrejom Babišom. V stredu (8.6.) by mala vystúpiť v Senáte a stretnúť sa s ministrom zahraničných vecí Jakubom Kulhánkom.

Predseda českého Senátu Miloš Vystrčil označil Cichanovskú za právoplatnú víťazku minuloročných prezidentských volieb, v ktorých kandidovala proti Lukašenkovi.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre