Cieľom Rehák Štefečekovej je po návrate olympiáda v Tokiu

SlovenskoŠport

Úspešná slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková pauzovala kvôli materskej dovolenke. Okrem dvojnásobnej olympijskej medailistky je už aj dvojnásobnou mamou.

Tridsaťpäťročná Rehák Štefečeková prerušila kariéru po Európskych hrách v bieloruskom Minsku. Vynechala tak júlové majstrovstvá sveta v talianskom Lonate. Lanská majsterka sveta v trape žien ohlásila svoje tehotenstvo takisto ako pri prvom dieťati v predolympijskom roku. Kvôli pôrodu staršieho Nathana sa zriekla napriek vybojovanej miestenke účasti na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro, teraz sú práve naopak jej prioritou olympijské hry v japonskom Tokiu 2020.

Foto
Zuzana Rehák Štefečeková  / TASR

Okrem súťaže jednotlivkýň má veľké šance na medailu aj v tímovom mixe, v ktorom triumfovala spoločne s Erikom Vargom v rámci majstrovstiev sveta. „Urobíme všetko pre to, aby som Tokio stihla. Návratu na strelnicu po pôrode sa nebojím, náročný bude skôr manažment toho, ako zladiť šport so starostlivosťou o dve deti," prezradila dávnejšie svoje zámery zverenka trénera Branislava Slamku.

 

Zdroj: SITA

Komentáre