Čiernohorec Djurkovič sa stal novým trénerom Tatrana Prešov

PrešovŠport

Čiernohorec Ratko Djurkovič sa stal novým trénerom hádzanárov Tatrana Prešov. Úradujúci slovenský majster a držiteľ Slovenského pohára s ním podpísal zmluvu na jednu sezónu s možnou opciou. Djurkovič na trénerskej lavičke nahradil odchádzajúceho kouča Pavla Jana.

Foto
Majstrovský tím má nového trénera

"Som nadšený z možnosti stať sa súčasťou Tatrana Prešov a viesť tento tím z lavičky. Je to pre mňa skvelá príležitosť zlepšiť svoju kapacitu v akomkoľvek zmysle a dosiahnuť ciele a očakávania vedenia, hráčov a fanúšikov Tatrana,“ uviedol nový kouč prešovského tímu Ratko Djurkovič pre klubový web. V minulej sezóne viedol srbskú Crvenu Zvezdu Belehrad.

Jano viedol prešovský tím v sezóne 2023/24, po ktorej sa mu skončila platná zmluva. "Trénerovi Pavlovi Janovi sa skončil kontrakt, ktorý bol uzavretý na jeden rok a vedenie Tatrana sa rozhodlo nový kontrakt trénerovi Janovi neponúknuť," vysvetlil generálny manažér Tatrana Prešov Marián Magdoško. Ten o 49-ročnom Djurkovičovi povedal: "Ide o bývalého vynikajúceho hádzanára Juhoslávie a Čiernej hory, ktorý je dnes už renomovaným trénerom. V minulej sezóne sme sa snažili vrátiť Tatran tam, kde mu miesto v slovenskej, ale aj medzinárodnej konfrontácii patrí. Splnili sme ciele, ale v prichádzajúcej sezóne by sme chceli dosiahnuť ešte lepšie výsledky, takže na nového trénera čaká veľká výzva. Verím, že spoločne sa nám podarí Tatran posunúť v hádzanárskej spoločnosti minimálne o jeden stupeň vyššie."

Zdroj: TASR

Komentáre