Čína futsalistom nechutila, trávili ju aj v súboji so Žilinou

KošiceŠport

Súboje s mužstvami z chvostu tabuľky môžu byť pre favorita lahôdkou, alebo trápením. V prípade futsalistov Podpor Pohyb Košice platilo v stretnutí 14. kola extraligy to druhé. Poslednú Žilinu síce zdolali bez vážnych problémov 5:2, no výkonom zaostali za svojimi obvyklými výkonmi.

Foto
Košičania sa s posledným tímom tabuľky vytrápili / PETER JESENSKÝ

„Celkom sme sa trápili,“ priznal Dávid Trojan. „Tréner dal šancu širšiemu kádru a ja osobne som rád, že som sa mu za to odvďačil gólom. Nebol to nejaký krásavec, ale aj taký sa počíta.“

Dvadsaťtriročný útočník predviedol v trinástej minúte za bezgólového stavu ukážkový forčeking a brankár hostí Anton Ďurina ho pri rozohrávke zasiahol tak smolne, že následne lovil loptu zo svojej bránky.

„Toto je moje a snažím sa rýchlosťou vytvárať tlak na brankára. Som rád, že to vyšlo, pretože prvý gól sme potrebovali. Súper cítil šancu, ale po tých pár góloch sa rozsypal,“ pousmial sa Trojan, podľa ktorého bola Žilina napriek nelichotivému postaveniu v tabuľke mimoriadne húževnatým protivníkom. „Je to mladý tím a bolo vidieť, že dokážu behať celý zápas. Nevzdávali sa ani za nepriaznivého stavu a nenechali nám nič  zadarmo. Podstatné však je, že sme to zvládli. Teraz nás čaká derby s Bardejovom a ja verím, že ukážeme, kto je na východe pánom.“

Slabší výkon košického mužstva možno pripísať aj reprezentačnou akciou v ďalekej Číne. Tréner Richard Bačo, ako aj brankár Richard Oberman a opory Sebastián Bačo s Filipom Korčeka absolvovali v Yuline medzinárodný turnaj, v rámci ktorého vyhrali s domácim národným tímom, remizovali s Českom a prehrali s Fínskom. Do Košíc sa vrátili len necelé dva dni pred zápasom proti Žiline.

Určite to bolo cítiť, ale nebolo to v tom,“ odmieta výhovorky tréner R. Bačo. „Chlapcov som pripravoval na to, aby sa nepozerali na meno súpera, ale na našich fanúšikov, ktorí nás chodia povzbudzovať. Faktom je, že so Žilinou sa doma trápime už tretí rok. Vonku im vieme nastrieľať desať gólov, ale doma je to rozhárané. Zakončenie bolo katastrofálne a naši chlapci viaceré situácie podcenili. Súper preto hral dlho o dobrý výsledok.

Ako však košický kormidelník zdôraznil, tabuľkové postavenie v prípade súpera spod Dubňa trochu klame. „Nemajú zlé mužstvo. Sú mladí a šikovní, zápasy prehrávajú hlavne preto, že nemajú dostatok skúseností. Keď sa k tomu pridá podcenenie, tak je to trápenie.“

Galéria k článku

Spomínaný reprezentačný turnaj v Yuline bol podľa Bača prínosný predovšetkým po športovej stránke.

„Na dovolenku by som sa tam nevybral,“ rozosmial sa Bačo. „Odohrali sme tri veľmi kvalitné zápasy a po tejto stránke to bolo super. Inak tam bolo cítiť pretrvávajúci komunizmus a nič moc nebola ani strava. Boli sme pri mongolských hraniciach a všetko tam bolo štipľavé a korenisté. Miestami sme ani nevedeli, čo vlastne jeme. Nebola to taká Čína, akú si predstavujeme tu v Európe. Vyhýbali sme sa čudným veciam a najčastejšie sme si dávali ryžu.“

K tej podávali futsalistom na severe Číny najčastejšie baraninu. Tradičnú pekinskú kačku si mohli užiť aspoň počas návštevy hlavného mesta.

„Peking je úžasný. Má 23 miliónov obyvateľov a bolo krásne vidieť olympijský štadión či Chrám nebies. Trochu nás sklamal Yulin, v ktorom sa začína Veľký čínsky múr, no ostala tam z neho už len jedna bašta,“ povzdychol si tréner košického tímu.

V najbližšom extraligovom stretnutí privíta Podpor Pohyb vo východoslovenskom derby Bardejov a na tento zápas sa už bude žlto-modré mužstvo pripravovať v plnom zložení a bez reprezentačných starostí.

„Hlavne verím, že podáme oveľa lepší výkon ako proti Žiline. Určite sa na to dobre pripravíme a my sa na Bardejov tešíme. Sme radi, že sú v lige, pretože hlavne súperi z Bratislavy môžu cítiť to, čo cítime počas dlhých ciest na opačnú stranu republiky my,“ dodal s úsmevom tréner Richard Bačo.

 

 

  Niké Futsal Extraliga - 14. kolo:

         Podpor Pohyb Košice - ŠK Makroteam Žilina 5:2 (3:0)

        Góly: 13. Trojan, 14. Horník, 17. Terpaj, 22. Marton, 37. Ivan - 31. Bistiak, 38. Holeš

       FSC Prievidza - MIMEL Lučenec 2:9 (1:4)

        Góly: 15. Mičuda, 30. Sobota - 4., 19. a 24. Da Costa, 2. a 29. Romero, 7. a 40. Melo, 4. Ostrák, 5. Marík, 35. Varšo

        MIBA Banská Bystrica - Pinerola 1994 Futsal Academy Bratislava 2:4 (1:1)

        Góly: 18. Sojka, 28. Rafanides - 36. a 37. Chamilla, 20. Kyjovský, 27. Nestorík

        MŠK Futsal Nové Zámky - Partizán Bardejov futsal - nehralo sa pre poruchu mikrobusu hostí

Komentáre