Čína hlási najvyšší denný prírastok infikovaných za ostatných päť mesiacov

SvetKoronavírus

Stále je to však zlomok zo štatistík z obdobia prepuknutia pandémie.

Napriek tomu, že Čína v troch mestách zaviedla lockdown, zvyšuje sa počet otestovaných a stále platia rôzne opatrenia, krajina eviduje najvyšší denný prírastok počtu nakazených za viac ako päť mesiacov. Tamojšie úrady zaznamenali najviac nových prípadov v oblasti v blízkosti hlavného mesta Peking a tiež z provincie Chej-lung-ťiang na čínskom severovýchode.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Národný zdravotný výbor pre zdravie informoval, že v porovnaní s 55 prípadmi z predchádzajúceho dňa, registrovali 115 nových prípadov, čo je najviac od 30. júla. Zdravotný výbor konkretizoval, že 107 nakazených je lokálnou infekciou. Provincia Che-pej, ktorá sa nachádza blízko Pekingu, hlási 90 prípadov, kým provincia Chej-lung-ťiang 16 infikovaných. Stále je to však zlomok z čínskych štatistík z obdobia prepuknutia pandémie.

V troch mestách provincie Che-pej, teda Š'-ťia-čuangu, Sing-tchaju a Lang-fangu je zavedený lockdown. Úrady v Pekingu zintenzívnili skríningové a preventívne opatrenia. Počet bezpríznakových prípadov, ktoré Čína neklasifikuje ako potvrdené, klesol z 81 na 38 prípadov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre