Čína uvoľnila ďalšie opatrenia vrátane otvorenia hraníc

SvetKoronavírus

Netýka sa to však turistov.

Najhoršia epidemiologická situácia je aktuálne v Číne. Napriek tomu pred mesiacom ukončila prísnu politiku takzvaného nulového covidu a po takmer troch rokoch znovu otvorila svoje hranice, čo dnes využili aj desaťtisíce obyvateľov Hongkongu. Zároveň sa zrušili obmedzenia pri vstupe do krajiny aj povinná týždenná karanténa pri príchode. Vzhľadom na to, že otvorenie krajiny podľa tamojších úradov musí byť usporiadané, počty cestujúcich sú aj naďalej limitované.

Z Hongkongu môže do Číny pricestovať najviac 50-tisíc ľudí denne, ktorí sa musia vopred registrovať na internete. Doposiaľ sa nahlásilo vyše 410-tisíc ľudí. Z Číny do Hongkongu mohlo dnes vycestovať 6600 ľudí, pričom všetci musia mať negatívny výsledok PCR testu nie starší ako 48 hodín.

Foto
Najhoršia epidemiologická situácia je aktuálne v Číne / TASR

Cestovanie sa vráti do normálu až o niekoľko mesiacov. Počet pasažierov obmedzuje nízky počet medzinárodných letov z Číny. Ide o desatinu v porovnaní s obdobím pred pandémiou. Viaceré krajiny zároveň vyžadujú od cestujúcich z Číny negatívny test pred odletom, a to kvôli obavám z možných nových variantov koronavírusu.

Uvoľnenie opatrení sa však netýka turistov. Úrady plánujú znova vydávať a obnovovať pasy, prednosť však majú pracovné a študijné cesty. Pri opätovnom vydávaní víz na čínskych veľvyslanectvách tiež platí prednosť pre obchodné, pracovné, študijné a rodinné návštevy.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre