Činohra Národného divadla Košice prinesie premiéru hry Pán Puntila a jeho sluha Matti

KošiceKultúra

Režisérom je Martin Čičvák.

Prvou tohtoročnou premiérou Národného divadla Košice bude činoherná inscenácia Pán Puntila a jeho sluha Matti. Režisérom epickej komédie nemeckého dramatika Bertolta Brechta je Martin Čičvák.

„Alkohol hraje obrovskú úlohu v tejto komédii. Keď je pán Puntila opitý, je zaslepeným humanistom a zaslepeným až na úrovni Grety Thunberg. Keď je triezvy, tak je spravodlivým diktátorom. Všade na celom svete sa pije, nielen v Košiciach. Preto Brecht túto hru situoval do Fínska, pretože vo Fínsku je prohibícia v tom čase, keď sa táto hra odohráva,“ vysvetlil režisér.

V hlavnej úlohe sa predstaví Marek Geišberg a jeho sluhom bude Michal Soltész.

Foto
Prvou tohtoročnou premiérou je inscenácia Pán Puntila a jeho sluha Matti / Národné divadlo Košice

„Prostredníctvom špecifického humoru (hra má podobu tzv. ľudovej hry s prvkami frašky, ale aj commedie dell´ arte) autor nastoľuje aj otázky spoločenských vzťahov. Moderné režijné a výtvarné spracovanie spolu s vynikajúcimi hereckými výkonmi a živou hudbou sú zasa zárukou nevšedného divadelného zážitku,“ uviedlo divadlo.

Premiéra Činohry Pán Puntila a jeho sluha Matii sa uskutoční tento piatok (9.2.) o 19.00 hod. v Historickej budove Národného divadla Košice. 

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre