Čistota piesku detských ihrísk je pravidelne monitorovaná

KošiceSpravodajstvo

Niektoré hracie prvky čaká modernizácia.

Skorá jar so sebou prináša aj opätovne zvýšený ruch na detských ihriskách. Vo väčšine prípadov sú ich súčasťou aj pieskoviská, ktoré mnohí rodičia považujú za miesto s vysokým výskytom baktérií. Za ich čistotu je zodpovedná Správa mestskej zelene spolu s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva. Zamestnanci úradu v teréne odoberajú vzorky, s ktorými sú následne oboznámení aj v mestskom podniku.

„Na základe vyhlášky sme povinní od 1. marca do 30. novembra premývať piesok aspoň každé dva týždne. Premývanie sa vykonáva bežnou vodou. Keďže nám už oficiálne začala sezóna, pieskoviská premývame a informácie o ich premývaní zverejňujeme na našej stránke v rámci týždenného harmonogramu prác,“ uviedol Peter Sasák zo Správy mestskej zelene.

Foto
Mnohí rodičia považujú pieskovisko za miesto s vysokým výskytom baktérií / Pixabay

Po zistení znečistenia je piesok bezodkladne vymenený. Čistenie detských ihrísk sa vykonáva celý rok.

„Ako každoročne, aj v tomto roku budeme pokračovať v ich modernizácii. Na vybraných ihriskách sa vymenia hracie prvky za moderné, spĺňajúce aktuálne bezpečnostné štandardy v úprave antivandal. Financie na modernizácie ihrísk budú vyčlenené z nášho rozpočtu a ďalšie ihriská sa obnovia aj vďaka dotáciám mestských častí,“ dodal Sasák.

V súčasnosti končí ročná bezpečnostná kontrola detských ihrísk. Keďže mesto funguje aj naďalej v rozpočtovom provizóriu, finálny zoznam ihrísk určených na rekonštrukciu ešte nie je schválený.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre