Colníci odhalili takmer pol milióna pašovaných cigariet v Čiernej nad Tisou

VýchodSpravodajstvo

K odhaleniu došlo počas rutinnej kontroly vlakovej súpravy, ktorú colníci vykonávali na širokorozchodnej železničnej trati v Čiernej nad Tisou.

Na hraničnom priechode v Čiernej nad Tisou odhalili colníci takmer pol milióna kusov pašovaných cigariet, ktoré boli ukryté v železorudných peletách v nákladnom vlaku z Ukrajiny. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na viac ako 61-tisíc eur. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Colného úradu Michalovce Klára Baloghová.

K odhaleniu došlo 8. februára počas rutinnej kontroly vlakovej súpravy, ktorú colníci vykonávali na širokorozchodnej železničnej trati v Čiernej nad Tisou. Prepravca v 70 vagónoch deklaroval dovoz železnej rudy vo forme rôznych druhov železorudných substrátov a valcované výrobky zo železa určené pre príjemcu v Českej republike. „Pri vykonávaní fyzickej kontroly tovaru so sondážnymi tyčami colníci v dvoch vagónoch narazili na kartónové škatule zabalené v čiernych igelitových fóliách. Ďalšie našli pohodené v neďalekom kroví. Spolu v 30 čiernych igelitových obaloch bolo nelegálne dovezených 424 080 kusov cigariet rôznych značiek. Všetky boli balené v spotrebiteľskom balení po 20 kusov, v dĺžke tabakového povrazca do 80 milimetrov vrátane, a označené na spotrebiteľskom balení známkami duty free,“ uviedla Baloghová. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na 61 108 eur.

Foto
Na hraničnom priechode v Čiernej nad Tisou odhalili colníci takmer pol milióna kusov pašovaných cigariet / TASR

Colníci postúpili prípad vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy. Ten vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru - zatiaľ voči neznámemu páchateľovi. „V prípade preukázania viny sa páchateľ podľa trestného zákona potrestá odňatím slobody na tri až osem rokov,“ dodala hovorkyňa colníkov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre