Colníci zaistili v kraji falošnú športovú obuv za viac ako 22-tisíc eur

PrešovSpravodajstvo

Finančná správa upozorňuje, že neoriginálne výrobky sú často zložením použitých materiálov, ako aj nižšou kvalitou spracovania nevyhovujúce.

Prešovskí colníci v rámci kontrolnej akcie s názvom Salomon zaistili falzifikáty známej  športovej značky. Išlo o 1 361 párov obuvi v celkovej predajnej hodnote tovaru takmer 22 204 eur. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu v Prešove Katarína Bebčáková. „Colníci vykonali kontrolnú akciu zameranú na tovar známej značky. V rámci akcie skontrolovali 24 predajných miest v Prešovskom kraji. Počas akcie zaistili tovar s napodobeninou značky Salomon, ktorý svojím balením a kvalitou nezodpovedal originálnym výrobkom. Keďže vzniklo dôvodné podozrenie z porušovania práva duševného vlastníctva, colníci tovar zaistili a svoje podozrenie bezodkladne oznámili majiteľovi ochrannej známky. Ten potvrdil, že ide o falzifikáty originálnych výrobkov,“ uviedla Bebčáková.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Falšovanie výrobkov je podľa jej slov vážnym problémom, ktorý sa negatívne dotýka aj Slovenska. „Trpia ním nielen výrobcovia oblečenia a obuvi, kabeliek či parfumov, ale aj výrobcovia liekov, kozmetiky a v neposlednom rade aj výrobcovia originálnych náhradných dielov pre automobilový priemysel,“ doplnila Bebčáková.

Finančná správa upozorňuje, že neoriginálne výrobky sú často zložením použitých materiálov, ako aj nižšou kvalitou spracovania nevyhovujúce, čím môžu byť pre používateľov nebezpečné. Aj v takýchto prípadoch sa colníci snažia chrániť trh, ako aj samotného spotrebiteľa pred nekvalitnými a často nebezpečnými tovarmi.

 

Zdroj: TASR

Komentáre