Colorado zlomilo rekord. Nashvillu strelilo šesť gólov za osem minút

SvetŠport

Tatar nebodoval, pripísal si mínusový bod a štyri trestné minúty.

Aj v noci na piatok (8.11.) pokračovali zápasy v zámorskej NHL. Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali na ľade Philadelphie 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval, pripísal si mínusový bod a štyri trestné minúty. Domácich dostal do vedenia James Van Riemsdyk, a to šesť sekúnd po Tatarovom prvom vylúčení. O víťazstve Flyers rozhodol v predĺžení Sean Couturier, keď prekonal Careyho Pricea. „Snažil som sa využiť clonu obrancu a prekvapiť Pricea, pretože, keď vidí puk, tak je skvelý,“ povedal Couturier. Price chytil až 40 striel Philadelphie. „Carey nás držal v hre a zaslúžil sa o bod. Bol jasne našim najlepším hráčom. Nepredviedli sme dnes dobrý výkon,“ uviedol obranca Canadiens Shea Weber, ktorý v tretej časti vyrovnal na 2:2. Tatar strávil na ľade len 10 minút a 17 sekúnd.

Washington vyhral na Floride 5:4 po predĺžení. Capitals opäť chýbal Richard Pánik. Gólovo úspešní boli Alexander Ovečkin s Tomom Wilsonom. V predĺžení najskôr Braden Holtby skvelým zákrokom zneškodnil šancu Aarona Ekblada a z následného brejku rozhodol Wilson. „Zákrok Holtbyho bol skvelý. Hneď som vyštartoval dopredu, pretože som vedel, že bude prečíslenie. Tak to chodí pri hre troch proti trom,“ skonštatoval Wilson.

Joonas Donskoi sa teší po strelení hetriku / TASR

Pittsburgh vyhral na ľade New Yorku Islanders 4:3 po predĺžení, čím ukončil 10-zápasovú víťaznú sériu ostrovanov. Domáci hokejisti viedli po dvoch tretinách 3:0, ale tučniaci v tretej časti vyrovnali a v nadstavenom čase  sa strelecky presadil Bryan Rust. Islanders pod vedením Barryho Trotza vyhrali 48 z 52 zápasov, keď strelili tri góly. „Mali sme to skvele rozohraté, ale v tretej tretine sme boli pasívni a súper to využil,“ dodal Trotz. Mike Sullivan neskrýval svoju súpokojnosť: „Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu. Nevzdali sa a ukázali, že v našom tíme je veľký charakter.“

San Jose zdolalo Minnesotu 6:5. Sharks pritom viedli ešte v 49. minúte 6:2, no hosťom sa podarilo zdramatizovať duel napriek tomu, že v 51. minúte dostal Ryan Hartman päťminútový trest. Na 5:6 znížil v 56. minúte Jason Zucker, no napokon si žraloci náskok postrážili.

Kapitán John Tavares rozhodol o víťazstve Toronta nad Vegas 2:1, čím zariadil tretie víťazstvo Maple Leafs za sebou, čo sa im podarilo prvýkrát v sezóne. V bránke Toronta bol veľkou oporou Frederik Andersen, ktorý zlikvidoval 37 striel. „Chytá stále lepšie a lepšie, tak ako každý rok. Je to naša opora a líder,“ doplnil tréner Toronta Mike Babcock.

Fanúšikov určite potešilo 13 gólov v zápase Colorado a Nashville. Joonas Donskoi dosiahol prvý hetrik v NHL. Avalanchce v druhej tretine strelili 6 gólov za presne 8 minút, keď otočili z 2:3 na 8:3 a vytvorili nový klubový rekord. Ten pôvodný z 22. februára 1981 prekonali o šesť sekúnd.