Čonka-Skyba rehabilituje po operácii ramena

KošiceŠport

Florbalový reprezentant a hráči ATU Košice Filip Čonka-Skyba absolvoval operáciu problémového ramena. Po úspešnom zákroku ho v ďalších týždňoch čaká rehabilitácia, po troch mesiacoch by mohol začať so silovým tréningom. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu florbalu (SZFB).

Foto
Filip si momentálne užíva florbal ako divák. Takto podporoval kamarátov počas Júnového turnaja v Košiciach / KOŠICE ONLINE

Dvadsaťtriročný útočník mal pôvodne podstúpiť chirurgický zákrok v závere marca, no museli ho odložiť pre pandémiu koronavírusu.

„Bol som pripravený a natešený, že rok problémov s ramenom sa skončí 29. marca, lenže koronavírus sa začal šíriť aj v Európe a začal som mať zlé predtuchy, že v nemocnici zavedú opatrenia, ktoré nedovolia operovať ma. Tak sa aj stalo a nezostávalo mi nič iné len čakať. Som netrpezlivý človek a teda som to znášal o to horšie," uviedol Čonka-Skyba pre spravodajstvo SZFB.

V náročných časoch útočníkovi ATU Košice pomohol hráč konkurenčného Florka Jakub Blaško, ktorý pracuje ako lekár práve v košickej nemocnici a napokon bol aj pri samotnom zákroku. „Priebežne mi podával aktuálne informácie a veľmi mi s tým všetkým pomohol, za čo som mu vďačný," povedal Čonka-Skyba a pokračoval: "Operácia prebehla bez komplikácií. Okrem nálezu z magnetickej rezonancie mi odstránili aj ten funkčný problém, ktorý to zrejme celé začal."

Prvé rehabilitácie ho čakajú o tri týždne: „Potom po troch mesiacoch by som mal začať aj so silovým tréningom. Popri koronapauze som mal čas na množstvo aktivít, ktoré nebolo možné predtým stíhať a aj vďaka tomu som si uvedomil, že florbal zbožňujem najviac. Celé to hodnotím pozitívne a teším sa na moment, keď začnem opäť trénovať."

Zdroj: TASR

Komentáre