Coutinho podpísal zmluvu s Bayernom, hosťovať bude do konca júna

EurópaŠport

Úradujúci nemecký majster Bayern Mníchov dotiahol príchod brazílskeho stredopoliara Philippeho Coutinha na hosťovanie z FC Barcelona.

Dvadsaťsedemročný Coutinho už v Nemecku absolvoval lekársku prehliadku a podpísal zmluvu do 30. júna 2020. V Bayerne bude obliekať dres s číslom 10, ktoré doposiaľ patrilo Holanďanovi Arjenovi Robbenovi. Po skončení hosťovania budú mať Bavori opciu na Coutinhov trvalý prestup. Po dohode oboch strán klub podrobnosti kontraktu nezverejní. Podľa nemeckých médií sa suma za hosťovanie pohybuje na úrovni 8,5 milióna eur, opcia na prestup by mala byť vo výške 120 miliónov.

Foto
Philippe Coutinho  / TASR

„Tento krok pre mňa znamená novú výzvu v novej krajine v jednom z najlepších klubov v Európe. Veľmi sa na ňu teším. Rovnako ako Bayern mám aj ja tie najvyššie ambície a som presvedčený, že sa mi ich podarí s novými spoluhráčmi naplniť," povedal Coutinho.

„Coutinha sme už dlhšie sledovali a sme radi, že sa nám podarilo dotiahnuť jeho príchod. Ďakujeme Barcelone, že nám umožnila jeho hosťovanie. Vďaka jeho kreativite a výnimočným schopnostiam bude Philippe okamžitou posilou pre našu ofenzívu," uviedol šéf predstavenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge. Ten vycestoval spoločne so športovým riaditeľom klubu Hasanom Salihamidžičom priamo do Barcelony, aby dohodli podmienky hosťovania.

Už v sobotu informoval Bayern o príchode dvadsaťročného francúzskeho stredopoliara Mickaëla Cuisanceho z Borussie Mönchengladbach, kam prišiel v roku 2017 z Nancy.

 

Zdroj: TASR

Komentáre