COVID-19 bol zistený aj na klientskom centre v Prešove

PrešovKoronavírus

U jedného zo zamestnancov mestského úradu zistili prítomnosť koronavírusu.

Ide o pracovníka klientskeho centra. Úrad je 16.10. pre verejnosť zatvorený. Brány budú pre verejnosť zatvorené do všetkých pracovísk vrátane matričného úradu, hlavnej pokladnice a, samozrejme, klientskeho centra. 

„Pre občanov bude k dispozícii iba prenosná schránka na preberanie podaní, ktorá bude umiestnená pred vstupom do budovy radnice na Hlavnej ulici,“ povedal hovorca mesta Vladimír Tomek s tým, že sa tak rozhodli na základe krízového plánu mesta.

Foto
Budova MsÚ na Jarkovej č. 24  / facebook.com/msupresov

„Pretože ochorenie bolo potvrdené u jedného z pracovníkov klientskeho centra na Jarkovej ulici, mesto okamžite pristúpilo k vykonaniu preventívnych opatrení vrátane kompletnej dezinfekcie priestorov. Všetci zamestnanci klientskeho centra, ktorí prišli s nakazenou osobou do kontaktu, majú nariadenú domácu izoláciu, až kým nebudú známe výsledky ich testov,“ dodal Tomek.

Mestský úrad bude pre verejnosť znovu otvorený od pondelka 19.10., avšak len ak budú testy zamestnancov úradu na prítomnosť koronavírusu negatívne. Aj potom však budú pracovať len v obmedzenom režime.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre