Crows vyhrali prvú ligu, pred štartom bojov o extraligu si neúspech nepripúšťajú

KošiceŠport

Hádzanári tímu Košice Crows vyhrali po základnej časti aj celoslovenskú nadstavbovú fázu prvej ligy a splnili tak čiastkový cieľ sezóny. Dobrý pocit z doterajšieho priebehu ročníka umocňuje aj fakt, že zverenci Jiřího Shejbala zatiaľ neutrpeli ani jedinú prehru.

Foto
Filip Fabišík v súboji proti Stupave / KOŠICE ONLINE

Sezóna sa vyvíja podľa nášho plánu a musím sa za to poďakovať všetkým hráčom, členom realizačného tímu i našim fanúšikom,“ rozhovoril sa prezident a brankár Crows Košice Filip Fabišík. „Vyhrali sme prvú ligu, ale nateraz ešte neoslavujeme. Našim ultimátnym cieľom je totiž postup do extraligy a s tým pôjdeme do baráže proti Malackám.“

Zatiaľ čo v základnej časti to mali Košičania v súbojoch proti Trebišovu a Levoči pomerne jednoduché, v celoslovenskej nadstavbe už čelili silnejším súperom.

„Najťažšie to bolo určite proti Stupave a Martinu. Toto boli veľmi silní súperi, ktorí hrali bojovne a takticky. Domáci zápas proti Stupavy bol pre nás najťažším v sezóne a vyhrali sme ho len o päť gólov. Ukázalo nám to, že nesmieme nič podceniť,“ zamyslel sa Fabišík, ktorého doplnil pivot Maroš Šiška. „Dá sa povedať, že nás neprekvapil žiadny zo súperov a naša kvalita sa ukázala. Ako hovorí náš pán tréner Shejbal, nestratili sme ani kvetinku.“

Foto
Maroš Šiška v zakončení na pozícii pivota / KOŠICE ONLINE

V baráži o postup do najvyššej súťaže sa Košičania stretnú s posledným tímom extraligovej tabuľky z Malaciek. Vlani hádzanári tímu Crows v baráži neuspeli a takýto pocit už nechcú zažiť.

„Ja som presvedčený o tom, že sila nášho tímu je veľká. S takýmto tímom sa nemôžeme stavať do pozície outsidera a osobne verím, že to zvládneme bez väčších problémov,“ odprezentoval sebavedomie skúseného tímu Šiška. „Súpera sme si napozerali na videu a tréneri majú pripravenú analýzu súpera. Pripravíme sa veľmi poctivo a my to jednoducho musíme zvládnuť.

Úvodný zápas baráže proti Malackám odohrajú hádzanári Crows Košice už túto sobotu o sedemnástej hodine v hádzanárskej hale Slavomíra Šipoša. Fanúšikovia v tomto smere určite ocenia ústretovosť košických klubov. Futbalový FC Košice totiž posunul začiatok svojho domáceho duelu proti Stropkovu na 14.30. Priaznivci športu tak stihnú futbal, hádzanú i večerný duel hokejistov Slovenska proti Veľkej Británii (20.15).

„Poučili sme sa z minulosti a snažili sme sa prispôsobiť potrebám košických fanúšikov. My fandíme futbalu a futbalisti fandia nám. Vyšli sme si teda navzájom v ústrety a verím, že si diváci užijú obe naše stretnutia,“ hovorí F. Fabišík.

Zatiaľ čo FC Košice už môže oslavovať postup do druhej ligy, Crows Košice potrebujú zvládnuť ešte baráž.

„Ako povedal Rado Antl, ak nepostúpime, tak odovzdám registračku!“ rozosmial sa Fabišík. „Nič iné ako extraliga jednoducho neprichádza do úvahy. Malacky máme napozerané, vieme, čo od nich môžeme čakať. My sme pre nich naopak trochu neznámou a tréneri zvolili takú taktiku, aby sme im naposledy v Stupave neukázali naše hlavné kombinácie. Som presvedčený o tom, že to zvládneme.“

Ako motiváciu sľubuje Fabišík svojim chlapcom teambuilding. „Ak splníme svoj cieľ, tak zorganizujeme jednu oslavnú chatu. Ja však týchto chlapcov motivovať nemusím. Sú to odchovanci Košíc, vyrástli sme ako jedna rodina a sami túžia vrátiť Košiciam extraligu. To je viac ako peniaze.“

„Je to presne tak. Najprv musíme vyhrať, postúpiť a potom môžeme oslavovať. Verím, že sa nám to podarí, pretože Košice si jednoducho extraligu zaslúžia,“ dodal Maroš Šiška.

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre