Čurovič prebral plnú zodpovednosť za prehru Býkov

KošiceŠport

Košickí basketbalisti vykročili do finálovej série proti Leviciam fantasticky. Po prvom víťazstve na palubovke Patriotov sa však karta otočila a stredajšia porážka 77:81 bola už treťou v rade. Súper z Tekova sa tak priblížil na dosah zisku majstrovského titulu.

Foto
Býci ťahali v súboji s levickým útokom za kratší koniec / KOŠICE ONLINE

„Preberám plnú zodpovednosť za výkon svojho mužstva. Zvolil som zlú taktiku na takýto zápas. Potom, keď sme začali hrať agresívnejšie, tak sme vyzerali ako družstvo. Predtým to bolo veľmi zlé, takže plná zodpovednosť na mojej strane,“ postavil sa chlapsky k trpkej porážke tréner KB Košice Miljan Čurovič.

Po vyrovnanom prvom polčase sa ukázala ako rozhodujúca tretia štvrtina. „Býci“ v nej na pár minút úplne vypadli z roly a Levice si vypracovali až 21-bodový náskok. Ten sa Košičanom podarilo zredukovať aj na rozdiel šiestich bodov, no hostia si už víťazstvo z rúk vytrhnúť nenechali.

„Neviem čo sa tam stalo. V tej tretej štvrtine sme dali iba desať bodov a to je na také ofenzívne mužstvo aké máme, jednoducho katastrofa. V útoku sme vyhoreli,“ povzdychol si kapitán Richard Körner. Záverečná stíhacia jazda vyzerala chvíľkami nádejne, no napokon nestačila. „Ak by sme to otočili, tak by to bol zázrak. Prehrávali sme totiž o 21 bodov. Zdramatizovali sme to, ale zázrak sa nekonal. Nezvládli sme to. Útočne sa nám nedarí počas celej série a ukazovať charakter, nasadenie a gule v posledných pár minútach je už neskoro.“

Ako si však vysvetliť úplný výpadok z tretej štvrtiny? „Všetko je to moja vina. Hráči hrajú a sú v takej forme, akú im ju nastavím ja. Pre toto finále som im asi dobrú formu nenastavil,“ poznamenal M. Čurovič. „Býci“ však ešte sériu rozhodne nezabalili. „Verím, že máme ešte kúsok charakteru a v Leviciach sa pobijeme o nejaký zázrak. Dúfam, že tam dokážeme vyhrať.“

„Nemáme už čo stratiť a verím, že nám to uvoľní ruky. Že dáme viac trojok a pôjde to. Stav 1:3 je nepríjemný, ale všetko sa dá. Séria sa skončí až po štvrtom víťazstve jedného z tímov,“ upozornil R. Körner.

Tréner hostí Teo Hojč bol po víťazstve pochopiteľne spokojný. „Proti Košiciam je každý zápas vždy náročný. Sú fakt veľmi dobrým tímom. Viedli sme o 21 bodov, ale nevzdali sa, bojovali a nechceli prehrať. Také niečo si zaslúži rešpekt. Opäť zápas so zaujímavou koncovkou. Dva tímy proti sebe, chalani na oboch stranách tvrdo bojujú a chcú vyhrať. Z toho pramenili aj tie chyby.“

Piaty zápas finálovej série je na programe v nedeľu, 13. mája v Leviciach.

Galéria k článku

KB Košice – BK Levickí Patrioti 77:81 (16:20, 20:18, 10:23, 31:20)

Košice: Sedmák a P. Stamenkovič po 15, Djordjevič 12, Marič 5, S. Stamenkovič 4 (Körner 13, Fletcher 10, Baldovský 3, Židzik 0)

Levice: Vašl 26, Kurbas a Mijovič po 16, Bojanovský 9, Diabate 2 (Žiak 6, Sims 4, Djurič 3, Krajčovič 0)

TH: 20/16 – 7/7, Fauly: 15 – 23, Trojky: 7 - 14, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Karniš, 1700 divákov.

/stav série – 1:3/

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre