Cyklista Pozzovivo po zrážke s autom: „Ukončili mi kariéru!“

EurópaŠport

Taliansky cyklista mal byť lídrom tímu Bahrain-Merida na slávnych pretekoch Vuelta. Po pondelkovej zrážke s autom v južnom Taliansku sa však musí zotavovať z množstva zranení. Trinásťnásobný držiteľ profesionálnych víťazstiev nevylučuje ani koniec kariéry.

Nehoda sa stala v dedinke Laurignano, kde nepozorný vodič narazil počas tréningu do Pozzoviva. Jazdec tímu Bahrain-Merida má viaceré zlomeniny nohy a zranenia ramien. Okrem toho má 36-ročný cyklista podozrenie na zlomeninu niekoľkých rebier a narazenie pľúc. „Bol to veľký úder. Prvým cieľom, berúc do úvahy, že Domenico má 36 rokov, je dosiahnuť úplné uzdravenie, potom o ňom budeme uvažovať ako o športovcovi," prezradil tímový lekár Emilio Magni.

Foto
Domenico Pozzovivo / TASR

Už v pondelk podstúpil rodák z Policora viaceré operácie. Jeho stav je síce vážny, no Pozzovivo je mimo ohrozenia života. „Skončili moju kariéru," povedal Pozzovivo svojej manželke. Celý incident prešetruje aj polícia. Podľa prvotných správ bol taliansky cyklista zasiahnutý spredu a po náraze robil čelné sklo vozidla značky Fiat Grande Punto. V najbližších dňoch by mal absolvovať prevoz do švajčiarskeho Lugana na špeciálnu kliniku.

Domenico Pozzovivo sa v minulosti už zranil počas tréningu. V auguste 2014 si zlomil holennú kosť po tom, čo mu cez cestu prebehla mačka. O rok neskôr si poranil hlavu a tvár po páde v tretej etape Giro d'Italia. Naposledy súťažil na Okolo Poľska, kde skončil celkovo dvanásty. Na domácej Grand Tour dvakrát skončil piaty a na Gire si pripísal aj jeden etapový triumf.

V minulosti zažil nehodu počas tréningu aj Pozzovivov krajan Michele Scarponi, ktorý v apríli 2017 neprežil zrážku s kamiónom.

 

Zdroj: SITA

Komentáre