Dědeček zostáva vo väzbe

SlovenskoSpravodajstvo

Aktualizované 13.25 hod.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I na dnešnom neverejnom zasadnutí rozhodol, že obvinený vodič Dušan Dědeček, ktorý vlani spôsobil dopravnú nehodu v centre Bratislavy, zostáva väzobne stíhaný. Zamietol tak žiadosť obvineného o prepustenie na slobodu a náhradu väzby probačným dohľadom súdneho úradníka.

„Máme za to, že nie sú splnené dôvody na väzobné stíhanie,“ reagoval obhajca obvineného Jiří Kučera s tým, že z nového znaleckého posudku vyplýva, že jeho klient nie je závislý na alkohole a ani ho nadmerne nepožíva.

„Je to jedna zo skutočností, ktoré sú obsiahnuté vo vyšetrovacom spise. Ale dôkazy sa hodnotia jednotlivo a vo vzájomných súvislostiach,“ skonštatoval prokurátor a hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo, ktorý dodal, že prípravné konanie by mohlo byť ukončené do štyroch až piatich týždňov, ale čaká sa na niektoré znalecké posudky.

Rozhodnutie nie je právoplatné, keďže o sťažnosti obvineného bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Foto
Dědeček je vo väzbe od októbra minulého roka / TASR

Dědeček je obvinený z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo až doživotie. Vo väzbe je od októbra minulého roka, a to pre dôvodnú obavu z pokračovania v trestnej činnosti. Dědeček pod vplyvom alkoholu šoféroval auto, ktorým narazil do zastávky mestskej hromadnej dopravy na Zochovej ulici. Nehoda si vyžiadala päť obetí a niekoľko zranených.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre