Dallas si vynútil pokračovanie série, v predĺžení rozhodol Pavelski

SvetŠport

Hokejisti Dallasu zostali v hre o zisk Stanleyho pohára. Vo štvrtom dueli finále Západnej konferencie play off NHL odvrátili prvú hrozbu vyradenia, keď zdolali doma Vegas 3:2 po predĺžení a v sérii znížili na 1:3. Hrdinom večera bol Joe Pavelski, ktorý rozhodol presilovkovým gólom vo 4. minúte predĺženia.

Tyler Seguin a Jason Robertson oslavujú gól Pavelskeho v predĺžení / TASR-AP

Hostia v zápase dvakrát viedli, no na oba zásahy odpovedal vyrovnaním Jason Robertson. V extra čase potom zaznamenal svoj deviaty zásah v prebiehajúcej vyraďovačke Pavelski, ktorý v početnej výhode prekonal brankára Adina Hilla strelou z prvej z ľavého kruhu na vhadzovanie. Za Vegas skórovali William Karlsson a Jonathan Marchessault, ktorý si myslí, že súper mal väčšiu chuť po víťazstve: "Hrali veľmi dobre v obrane a myslím si, že boli lepší. Ich chcenie bolo o čosi väčšie, ako to naše."

Brankár Jake Oettinger zaznamenal v drese Dallasu 37 úspešných zákrokov, Hill mal ešte o dva viac. Oettinger dostal v bránke dôveru aj napriek tomu, že v treťom stretnutí inkasoval tri góly z piatich striel a vo 8. minúte ho vystriedal Scott Wedgewood. "Bola to od neho skvelá reakcia. Jake bol takýto počas celej sezóny. Vždy, keď náš tím zakopol, jeho reakcia bola presne taká, ako v tomto zápase. Zároveň si nemyslím, že sme videli jeho najlepší výkon, podľa mňa sa práve zažína zahrievať," uviedol pre nhl.com tréner Dallasu Peter DeBoer.

Dve asistencie zaznamenal Roope Hintz, ktorý si s 24 bodmi (10+14) upevnil pozíciu lídra produktivity v play off. Výborný prehľad v hre predviedol najmä pri rozhodujúcom momente duelu, keď spoza brány zrýchlil hru, poslal kľúčovú prihrávku na krajana Mira Heiskanena a ten "nabil" na víťazný gól Pavelskému.

Radosť hráčov Dallasu po góle / TASR-AP

"Zaznamenali sme pár prehier v predĺžení, ale hrali sme dobrý hokej. Musíme však pokračovať a veriť. Budeme sa snažiť zopakovať toto víťazstvo a verím, že vnesieme do ich mysle trochu pochybností. Potom uvidíme, ako to dopadne," povedal Pavelski, ktorý gólom pokoril rekordy. Strelil svoj 73. gól v play off, čím prekonal Alexandra Ovečkina v počte gólov vo vyraďovačke spomedzi aktívnych hráčov. Zároveň sa stal vo veku 38 rokov a 318 dní najstarším hráčom, ktorý sa strelecky presadil vo vyraďovacej časti. Štvrtým gólom v predĺžení v play off v kariére sa vyrovnal Nicklasovi Bäckströmovi a Patriceovi Bergeronovi. O jeden presný zásah viac majú z aktívnych hráčov Patrick Kane a Corey Perry.

Golden Knights budú mať ďalšiu príležitosť ukončiť sériu v piatom stretnutí v noci na nedeľu o 2.00 SELČ na svojom ľade.

hokej - semifinále play off NHL
        finále Západnej konferencie - 4. zápas /na 4 víťazstvá/:
        Dallas - Vegas 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
        Góly: 16. Robertson (Heiskanen, Hintz), 38. Robertson (Lindell, Domi), 64. Pavelski (Heiskanen, Hintz) - 5. Karlsson (Smith, Roy), 31. Marchessault (McNabb, Eichel). Brankári: Oettinger - Hill, strely na bránku: 42:39.