Ďalší prieskum predpokladá volebné víťazstvo Smeru-SD

SlovenskoParlamentné voľby 2023

Nasledujú PS a Hlas-SD.

Parlamentné voľby by v auguste vyhrala strana Smer-SD so ziskom 19,2 percenta hlasov. Nasledovalo by Progresívne Slovensko (PS) so 17,8 percenta a Hlas-SD by získal 15 percent hlasov.

Za prvou trojicou by nasledovala koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia (7,2 percenta), ďalej strana SaS (6,6 percenta) a hnutie Republika (6,3 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj KDH (6,2 percenta), SNS (5,9 percenta) a Sme rodina (5,7 percenta).

Potrebných päť percent by nezískali strany Demokrati (2,9 percenta), Aliancia (2,5 percenta) a Modrí, Most-Híd (2,1 percenta). Pred bránami parlamentu by zostalo zoskupenie strán Maďarské fórum (MF), Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana (0,8 percenta), Komunistická strana Slovenska (0,4 percenta), Spravodlivosť (0,4 percenta), SDKÚ-DS (0,4 percenta) a Kotlebovci - ĽSNS (0,3 percenta).

Foto
V prieskume naďalej vedie Smer-SD / TASR

Nízke percentá v prieskume získali aj subjekty Slovenské Hnutie Obrody, My Slovensko, Srdce vlastenci a dôchodcovia - Slovenská národná jednota. Nula percent by získali Pirátska strana - Slovensko, Princíp, Spoločne občania Slovenska, Vlastenecký blok a Karma.

Smer-SD by mal v parlamente 32 kresiel, PS by získalo 30 miest a Hlas-SD 25. S 12 poslancami by parlamente bola koalícia OĽANO a priatelia, Za ľudí a Kresťanská únia, zhodne s 11 poslancami zase SaS a Republika. KDH a SNS by získali zhodne po desať mandátov, Sme rodina deväť mandátov.

 

Zdroj: TASR

Komentáre