Ďalších vyše 700 obyvateľov Prešovského kraja sa dalo zaočkovať proti koronavírusu

VýchodKoronavírus

Výjazdová služba navštívi niekoľko obcí.

Očkovacia služba Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v uplynulom týždni podala viac ako 700 vakcín proti koronavírusu. Na piatich miestach sa očkovalo jednodávkovou vakcínou Janssen, a to bez nutnosti registrácie. Vakcíny sa podávali aj v dvoch obchodných centrách (OC), vo veľkokapacitnom centre, priamo v obci či z ulice.

Výjazdová vakcinačná služba v stredu (6.10.) očkovala v priestoroch mestskej knižnice na Mierovej ulici v Medzilaborciach. Celkovo 61 ľudí si bez nutnosti registrácie nechalo aplikovať Janssen.

„V piatok (8.10.) sa mobilná jednotka PSK presunula na očkovanie v obci Fričovce, kde sa vakcinácia realizovala v súčinnosti s miestnou samosprávou. Do zasadačky obecného úradu prišlo 82 záujemcov, pričom väčšinu z nich tvorili obyvatelia marginalizovaných komunít,“ povedala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

Foto
Počas víkendu je naplánované očkovanie v obchodných centrách v Prešove a Poprade / TASR

Prešovská župa v sobotu (9.10.) otvorila jedno zo svojich veľkokapacitných očkovacích centier. Jeleňová skonštatovala, že do SOŠ technickej na Volgogradskej ulici v Prešove sa prišlo zaočkovať 237 ľudí:

„V Prešove pokračovalo očkovanie aj v nedeľu (10. 10.), a to v priestoroch OC na ulici Armádneho generála Svobodu. Vakcínu tu podali 200 ľuďom. V rovnaký deň sa tiež realizovalo očkovanie v OC na Dlhých Honoch v Poprade. Jednodávkovou vakcínou Janssen tu bolo v priebehu ôsmich hodín zaočkovaných 123 ľudí.“

PSK za ostatných sedem dní podal 703 vakcín, pričom doposiaľ aplikoval viac ako 199-tisíc očkovacích látok. Výjazdová služba dnes navštívi Lučivnú a Štrbu, kde by malo prvú dávku vakcíny dostať spolu 100 ľudí. Rovnaký počet osôb sa v stredu (13.10.) zaočkuje v Bijacovciach a Spišskom Bystrom. Počas víkendu je naplánované očkovanie v obchodných centrách v Prešove a Poprade.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre